Aktualności

Święci blisko nas…

Dziś świętujemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia Święci nasi Patronowie śpieszą nam z pomocą w naszej drodze do nieba.


Pomaga chorym i w ostatnich latach zyskuje coraz szersze uznanie. Mowa o świętym Szarbelu. Jego sylwetkę w swoim materiale przypomni Dagmara Skopiak.


 (…) Być radosnym, dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkać – to najlepsza filozofia (…) Tak mawiał pewien znany Święty, który był i jest inspiracją dla młodzieży. Mowa o Świętym Księdzu patronie Rodziny Salezjańskiej. Tę sylwetkę przybliży nam dziś Proboszcz Salezjańskiej Parafii pw. Św. Cyryla i Metodego w Żyrardowie, a przed mikrofonem Agata Siniarska, zapraszam:


Święty Józef to jeden z najważniejszych świętych Kościoła, który odegrał istotną rolę w dziele zbawienia jako opiekun Jezusa i mąż świętej Bożej Rodzicielki. To także jeden z najbardziej milczących świętych – w Ewangelii nie zapisano ani jednego jego słowa. Więcej o tym biblijnym świętym już teraz w rozmowie z naszym gościem.


Apostoł, jeden z dwunastu, patron spraw beznadziejnych. To krótki opis świętego Judy Tadeusza. W naszym materiale przybliżymy sylwetkę tego świętego.   


Święci są wsparciem kiedy potrzebujemy łaski. Wzywając ich wstawiennictwa modlimy się do Boga o potrzebne nam w życiu łaski. Jednym ze świętych, który jest często przywoływany jest święty Antoni. Kim był i jakim sprawom patronuje? O tym opowie Dagmara Skopiak.


Medalik z Jego obliczem znajdziemy w niejednym samochodzie, patron kierowców, podróżników i pielgrzymów, miast położonych nad rzekami ale także biegaczy i żeglarzy. “Niosący Chrystusa”  czyli Święty Krzysztof będzie bohaterem naszego kolejnego wspomnienia. Kim był i kiedy żył?  Między innymi o tym o tym przy pomnimy  już za chwilę. Przed mikrofonem Agata Siniarska, zapraszam:


Urodził się 25 maja 1887 roku w Pietrelcinie w południowych Włoszech. Na chrzcie otrzymał imię Franciszek. 6 stycznia 1903 roku zgłosił się do klasztoru kapucynów .Gdy w 1942 roku Pius XII wezwał cały Kościół do ożywienia chrześcijaństwa poprzez modlitwę, Ojciec Pio otrzymał habit zakonny i nowe imię – brat Pio. W roku 1907 złożył śluby wieczyste. W sierpniu 1910 roku otrzymał święcenia kapłańskie. Więcej o tym wyjątkowym świętym już teraz w rozmowie z naszym gościem.


Czasami w życiu człowieka pojawia się wile spraw, które wydają się beznadziejne. Dlatego dziś w ramach cyklu Święci Blisko Nas przedstawimy postać świętej Rity, patronki od spraw beznadziejnych. Więcej już teraz w materiale Błażeja Kalińskiego.


Święta Siostra Faustyna to postać, którą zna bardzo wielu z nas. Jednakże czy wiemy w jakich sytuacjach możemy się do niej uciekać w modlitwie? O tym w materiale

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.