Aktualności

Noc Świętych w regionie

Podobnie jak w poprzednich latach w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych w wielu kościołach diecezji łowickiej  odbędzie się Noc Świętych. Zobaczcie, w których parafiach w niedzielę, 31 października, odbędzie się to cieszące się coraz większym zainteresowaniem czuwanie modlitewne przy relikwiach świętych i błogosławionych.

W Rawie Mazowieckiej wszystkie trzy rawskie parafie będą wspólnie celebrować Noc Świętych. Uroczystości rozpoczną się w niedzielę o godzinie 18 30 Mszą Świętą w Kościele Ojców Pasjonistów a potem przeniosą się do Kościoła Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny.

Mówi Ksiądz Sylwester Bernat

“Wolni w drodze do świętości” to hasło tegorocznej nocy świętych  w Kutnie, która odbędzie się 31 października o godzinie 18 w kościele pw. Świętej Jadwigi Królowej , jest to wspólna inicjatywa wszystkich kutnowskich parafii.

Mówi Ksiądz Jacek Zieliński z parafii Św. Jadwigi Królowej w Kutnie.

W tym roku na terenie Skierniewic wszystkie parafie włączają się we wspólną „Noc Świętych”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę w Parafii na Rawce. W obchody „Nocy Świętych” włączyły się również Siostry Apostolinki ze Skierniewic.

 Mówi Katarzyna Grzegorzewska z zespołu muzycznego Boża Sprawka

Noc Świętych odbędzie się także w Łowiczu. W tym roku wydarzenie odbędzie się w kościele parafii Świętego Ducha. Wydarzenie rozpocznie się po Mszy Świętej o godzinie 18.

Mówi ksiądz Marcin Moks wikariusz parafii Świętego Ducha w Łowiczu.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.