Kutno Łęczyca Łowicz Rawa Maz. Skierniewice Sochaczew Żyrardów

Bilans wichury, która wczoraj przeszła nad regionem

fot. archiwum RV

Ponad 20 interwencji podczas, wczorajszej wichury podjęli strażacy na terenie Powiatu Skierniewickiego. Wśród miejsc, które najbardziej ucierpiały, w związku z nawałnicą była m.in. gmina Głuchów, gdzie doszło do zerwania dachu. Straży podjęli także wiele interwencji dotyczących drzew powalonych na jezdnię. Mówi Bartłomiej Wójcik – Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach

Z kolei bilans działań strażaków w powiecie sochaczewskim to 24 zdarzenia związane z usuwaniem powalonych drzew, trzy uszkodzone dachy na budynkach, dwa zdarzenia związane z zerwaną linią energetyczną oraz jedno zdarzenie związane z awaryjnym podłączeniem sprzętu medycznego.

Natomiast Straż Pożarna na terenie powiatu kutnowskiego odnotowała  aż 54 zdarzenia. Czego dotyczyły i ile jednostek starzy pożarnej uczestniczyło w usuwaniu skutków wichury? Mówi Mariusz Jagodziński – Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie.

Również Strażacy z Powiatu Łęczyckiego pracowali nad usuwaniem skutków wczorajszego silnego wiatru. Ile interwencji odnotowano powiecie łęczyckim? Mówi Grzegorz Sobiński Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy

Kilkanaście razy interweniowali strażacy w powiecie łowickim w związku z intensywnymi wiatrami. Interwencje dotyczyły głównie połamanych gałęzi drzew, czy linii energetycznych. Działania prowadzone były na terenie Łowicza i gminy Nieborów.

Siedem interwencji związanych z silnym wiatrem odnotowali strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Rawie Mazowieckiej. Najwięcej zdarzeń wczoraj popołudniu i wieczorem miało miejsce na terenie miasta Rawa Mazowiecka i dotyczyły one połamanych drzew.

Wczorajsza noc była niespokojna także w powiecie żyrardowskim. Strażacy wyjeżdżali aż 33 razy. Wszystkie zdarzenia które miały miejsce związane były z silnym wiatrem. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.