Sochaczew

Umowa na przebudowę mostu w Chodakowie podpisana

fot. Błażej Kaliński

Most w ciągu ulicy Mostowej w Sochaczewie zostanie przebudowany. Powiat na tę inwestycje przeznaczy kwotę ponad 5.7 mln zł. Dziś w siedzibie starostwa została podpisana umowa z wykonawcą inwestycji.

Mówił Tadeusz Głuchowski wicestarosta sochaczewski.

Inwestycja kosztować będzie ponad 5,7 mln zł, z czego 4 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Stąd przy podpisaniu umowy obecność przedstawiciela rządu, Macieja Małeckiego, wiceministra w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Realizacja tego kluczowego zadania na powiatowej drodze ruszy jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne. W zakres prac wchodzi rozbudowa obiektu mostowego o dł. ok. 87,60 m, szerokości całkowitej 10,59, w tym jezdni o szerokości 7 m, chodnika dla pieszych o szerokości 2 m po prawej stronie od „ronda chodakowskiego”. Powstanie też chodnik techniczny po drugiej stronie obiektu, bariery ochronne i balustrady oraz nowe oświetlenie. Wykonane zostanie też oznakowanie pionowe i poziome. Kierowcy będą mieli do dyspozycji po 3 metrowym pasie ruchu w każdym kierunku. Zniknie zwężenie przy wjeździe na przeprawę dla jadących w stronę Żukowa. W ramach inwestycji powstanie chodnik o dł. ok. 55 m na drodze dojazdowej – ul. Brukowej, peron przystankowy przy przystanku autobusowym jak również bariery ochronne drogowe oraz balustrady w ciągu tej ulicy.

Na czas realizacji prac budowlanych, wykonawca zapewni kładkę dla pieszych w ramach tymczasowej organizacji ruchu. Oczywiście ruch pojazdów będzie wykluczony, stąd kierowcy będą musieli przeprawić się przez główny most w ulicy Płockiej w centrum Sochaczewa. Przed nami więc spore utrudnienia, ale na pewno warto będzie poczekać. Przebudowa mostu w Chodakowie ma potrwać do końca października br.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.