Aktualności

Wigilia z Radiem Victoria

W oczekiwaniu na Wigilijny Wieczór zapraszamy Was do wysłuchania materiałów reporterskich przygotowanych przez naszych Dziennikarzy. Opowiemy o zwyczajach Wigilijnych, o Opłatku i jego znaczeniu, o wartościach Rodziny. Sprawdzimy też czy kolędowanie przy świątecznym stole nadal jest kultywowaną tradycją.

Już za kilka godzin usiądziemy do Wieczerzy Wigilijnej. To jeden z najważniejszych momentów w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Wigilia jest bogata w symbole i tradycje. I właśnie o tym Dagmara Skopiak opowie w materiale reporterskim.

Podczas Wigilii nie może zabraknąć Opłatka. Jest on nierozerwalnie związany z symboliką Świat i naszą Wiarą. Dzieląc się nim – przyjmujemy ciało Chrystusa i zbliżamy do Boga. Opłatek to także symbol miłości i pojednania. O tym w rozmowie Renaty Jastrzębskiej


Słowo Wigilia oznacza czuwanie. Jest czuwaniem i oczekiwaniem z uwagą na ważne wydarzenie. W Kościele Katolickim jest wiele wigilii przed ważnymi świętami, jednak Wigilia Świąt Bożego Narodzenia ma szczególne znaczenie. Jest to czuwanie przed świętem narodzin Jezusa Chrystusa -Boga który stał sie człowiekiem. Chyba żaden dzień w roku nie niesie ze sobą tak wielkiego ładunku emocji. Czy my współcześni ludzie potrafimy jeszcze dostrzec to co w tym dniu najważniejsze? O tym dowiecie sie z materiału Małgorzaty Pietrusiak.

Kolędy są nieodzownym elementem Świąt Bożego Narodzenia. Towarzyszą nam nie tylko w Kościołach ale i w naszych domach. O tym czym są kolędy i czy nadal podtrzymujemy tradycję ich śpiewania w materiale Dagmary Skopiak.Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.