Sochaczew

Nowa Parafia i Szkoła Katolicka w Sochaczewie? – Tak to możliwe

Fot.: Błażej Kaliński

Na Polach Czerwonkowskich w Sochaczewie zaplanowanych jest obecnie wiele inwestycji. Jedną z nich jest powstanie nowego dużego osiedla bloków. Łącznie na chwilę obecną ma powstać tam blisko 500 mieszkań. Budynki wielorodzinne możliwe, że powstaną też na przeznaczonej na sprzedaż przez Sochaczewskie Starostwo działce przy ulicy Głowackiego. Dodatkowo mówi się, że zainteresowany inwestycją w budownictwo wielorodzinne jest właściciel dużej działki przy ulicy Olimpijskiej. Jeżeli wszystkie te inwestycje zostały by zrealizowanie oznaczać to będzie znaczny wzrost liczby mieszkańców w tym rejonie miasta.

Jednoznacznie łączy się to również ze wzrostem liczby wiernych dla Parafii pw. św. Wawrzyńca w Sochaczewie. Przy prognozowanym powstaniu tak dużego osiedla śmiało można mówić o potrzebie utworzenia w mieście nowej Parafii.

Mówił ksiądz Piotr Żądło Proboszcz Parafii pw. św. Wawrzyńca w Sochaczewie.

Szkoła, która miała by powstać przy nowej Parafii była by kontynuacją istniejącego już w Sochaczewie Diecezjalnego Przedszkola Aniołów Stróżów – dodaje ks. Proboszcz

Jednak samo pozyskanie działki nie oznacza, że od razu ruszy budowa nowego Kościoła.

Mówił ks. Piotr Żądło Proboszcz Parafii Pw. Św. Wawrzyńca w Sochaczewie.

Mowa jest konkretnie o działce o powierzchni 15 030 m2, położonej między działką na której ma zostać wybudowany Gmach Sądu Rejonowego, a z drugiej strony nowe Osiedle. Nieruchomość miała by być zbyta na rzecz Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Wawrzyńca  w trybie bezprzetargowym  w oparciu m.in. o przepisy ustawy z dnia 17 maja 1989 roku o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej mogą być sprzedawane za cenę ustaloną odpowiednią uchwałą odpowiedniej rady lub sejmiku tej jednostki. Czy nieruchomość będzie zbyta na rzecz Parafii zdecydują sochaczewscy radni miejscy, możliwe że nastąpi to już na najbliższej sesji Rady Miasta.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.