Kutno Łowicz Rawa Maz. Skierniewice Sochaczew Żyrardów

Narodowe Święto Niepodległości – jak będziemy świętować w regionie?

Juto będziemy  obchodzić Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości ale też Uroczystość ku Czci Świętej Wiktorii patronki Diecezji Łowickiej. Tegoroczne uroczystości w Łowiczu będą wyglądały jednak inaczej niż w latach minionych.

Mówi Biskup Łowicki Andrzej Franciszek Dziuba

Transmisja jutrzejszej Mszy Świętej z Bazyliki Katedralnej w Łowiczu na antenie Radia Victoria rozpocznie się o godzinie  o godz 11.30.

Wszystkie samorządy Powiatu rawskiego wspólnie będą świętować 102 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obchody

rozpoczną się od Mszy Świętej w intencji ojczyzny. Ze względu na reżimy sanitarne liczba osób uczestniczących w obchodach jest ograniczona. Obowiązują maseczki i dystans społeczny.

Mówi Józef Matysiak Starosta Rawski.

Obchody Święta Niepodległości w Skierniewicach odbędą się praktycznie zgodnie z wcześniejszym planem. Całość uroczystości zostanie dostosowana do reżimu sanitarnego.

Mówi Agata Niedziółka Dyrektor Muzeum Historycznego Skierniewic

W Sochaczewie z powodu pandemii  uroczystości będą skromniejsze niż zazwyczaj. Głównym punktem będzie Msza Święta w kościele parafii św. Wawrzyńca o godzinie 12.30. Miasto Sochaczew przystąpiło również do projektu Niepodległa do Hymnu 2020. W jego ramach na Facebooku miasta zostanie opublikowane nagranie Mazurka Dąbrowskiego oraz pieśni My Pierwsza Brygada w wykonaniu Chóru Niepodległa.

Mówi Piotr Osiecki Burmistrz Miasta Sochaczew.

   Nie będzie przemarszu orkiestry z kościoła na cmentarz, ani oficjalnych uroczystości. Żyrardów symbolicznie uczci jutro Święto Niepodległości. Część obchodów została przeniesiona do sieci. Początek obchodów 11 Listopada to jednak tradycyjnie Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz 12:00 w Kościele Farnym, po Mszy Świętej dwuosobowa  delegacja Urzędu Miasta uda się na cmentarz.

Mówi Lucjan Krzysztof Chrzanowski Prezydent Żyrardowa.

Z uwagi na dynamicznie rozwijającą się sytuację epidemiczną i mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców Prezydent Kutna podjął decyzję o rezygnacji z tradycyjnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Dlatego kutnowski magistra zwraca się z apelem do mieszkańców o wywieszenie flag narodowych. Dziś na ulicy Królewskiej mieszkańcy Kutna mogli dostać biało-czerwoną z rąk prezydentów .

Mówi Michał Adamski Naczelnik Wydziału Kultury Promocji i Rozwoju Miasta Kutno.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.