Sochaczew

Coraz większe braki w kadrze – Szpital Powiatowy w Sochaczewie zwraca się z apelem

Coraz trudniejsza jest sytuacja kadrowa Szpitala Powiatowego w Sochaczewie. Pacjentów wymagających opieki przybywa, niestety jednocześnie ubywa pracowników. Powodem tej sytuacji jest nakładanie kwarantanny i izolacji na personel szpitala oraz zwolnienia lekarskie. Dlatego Szpital zwraca się z apelem:

Szpital Powiatowy w Sochaczewie zwraca się z apelem do osób chcących pomóc w opiece nad pacjentami i zatrudnić się w szpitalu lub podjąć pracę na zasadzie wolontariatu. Największy deficyt kadr jest obecnie w personelu salowych i sanitariuszy, ale także dramatycznie zaczyna brakować pielęgniarek.

Codziennie odnotowujemy coraz większą liczbę pacjentów potrzebujących naszej pomocy. Równocześnie personel szpitala jest w obowiązku izolacji, kwarantanny lub przebywa na zwolnieniach lekarskich. Absencja personelu spowodowała duże problemy w możliwości zapewnienia zwiększonego zapotrzebowania na opiekę dla mieszkańców powiatu sochaczewskiego.

Z naszej strony dokładamy wszelkich starań, żeby zachować ciągłość pracy oddziałów szpitalnych, jednakże sytuacja wymaga zwiększenia kadr. Zwracamy się z w szczególności z apelem do osób, które straciły pracę, świadczą prace zdalną, ale również osób wykonujących zawody medyczne, czy też studentów różnych uczelni, w tym szkół medycznych, ponieważ potrzebujemy wsparcia w każdy dzień tygodnia, zarówno na dyżurach w dzień, jak również w nocy.

Osoby, które zdecydują się na podjęcie tego wyzwania i wsparcie szpitala w tak trudnych czasach walki z pandemią, prosimy o przesyłanie swoich aplikacji z danymi kontaktowymi, CV oraz akcesu w jakiej formie oraz czasie mogliby podjąć się tego zadania na adres e-mail: kadry@szpitalsochaczew.pl.

Zespół Opieki Zdrowotnej „Szpitala Powiatowego” w Sochaczewie

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.