Sochaczew

Blisko 4 mln zł dotacji z Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego na modernizację strażnicy OSP Młodzieszyn i rozbudowę szkoły w Gawłowie

fot. Błażej Kaliński

Zostanie rozbudowana szkoła podstawowa w Gawłowie (Gmina Sochaczew). Inwestycję dofinansuje Mazowiecki Urząd Marszałkowski kwotą 3 mln. złotych. Umowę w tej sprawie podpisał wczoraj Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Wójt Gminy Sochaczew Mirosław Orliński. Jak podkreśla wójt jest to ważna ponieważ region ten ma coraz więcej nowych mieszkańców.

Mówił Mirosław Orliński wójt gminy Sochaczew. Jest to również zabezpieczenie podstawowych potrzeb każdej młodej rodziny – dodaje Wójt.

Rozbudowa szkoły ma się rozpocząć w tym roku i ma zakończyć się we wrześniu 2022 roku. Obecnie projekt jest na etapie przetargu.

fot. Błażej Kaliński

Kolejną inwestycją dofinansowaną przez samorząd województwa Mazowieckiego jest strażnica OSP Młodzieszyn. Również wczoraj Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Wójt Gminy Młodzieszyn Monika Pietrzyk podpisali umowę w tej sprawie. Wysokość dotacji to 787 680.00 zł.

Mówił Marek Stobiecki Komendant Gminny OSP Gminy Młodzieszyn.

Mówiła Monika Pietrzyk Wójt Gminy Młodzieszyn.

fot. Błażej Kaliński

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.