Aktualności Kutno Łowicz Rawa Maz. Skierniewice Sochaczew Żyrardów

Uroczystości Bożego Ciała w naszym regionie

Foto: poglądowe

Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Łowiczu jutro rozpoczną się Msza Świętą w Bazylice Katedralnej o godz. 10.30. Następnie procesja przejdzie w obrębie Starego Rynku.

 W Kutnie uroczystości Bożego Ciała rozpoczną się Kościele p.w Świętego Wawrzyńca o godz. 11.30 – mówi Ks. Jerzy Swędrowski Dziekan kutnowski i Proboszcz Parafii Św. Wawrzyńca

Procesja Bożego Ciała w Rawie Mazowieckiej tradycyjnie rozpocznie się przy Kościele Niepokalanego Poczęcia i odbędzie się w dotychczasowej trasie. Ołtarze tradycyjnie rozmieszczone będą na placu Piłsudskiego. Jedyna zmiana dotyczy Mszy Świętej.

Mówił Ksiądz Bogumił Karp Dziekan rawski.

W wielu parafiach jutrzejsze uroczystości będą miały wymiar symboliczny. O tym jak będą wyglądały w czterech żyrardowskich parafiach – Agata Siniarska.

W Sochaczewie procesje Bożego Ciała przejdą ulicami miasta. W parafii Św. Wawrzyńca procesja odbędzie się po Mszy Świętej o godzinie 11.00, w parafii na Karwowie po Mszy Św. o godzinie 11.00, w parafii w Trojanowie po Mszy Św. o godzinie 10.00. Z kolei w parafii na Boryszewie procesja odbędzie na terenie przykościelnym po Mszy Św. o godzinne 12.00.

W skierniewickiej parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą o godzinie 11. Procesja odbędzie się na terenie działki parafialnej.


Mówił ksiądz Rafał Babicki.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.