Aktualności Kutno Łowicz Rawa Maz. Skierniewice Sochaczew Żyrardów

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w regionie

W Sochaczewie i powiecie aktualnie w kwarantannie domowej przebywają 659 osób. 179 na podstawie decyzji Powiatowego Państwowego Inspektora Sanitarnego w Sochaczewie, 480 na podstawie decyzji Ministerstwa Zdrowia. Znaczący wzrost osób przebywających w kwarantannie ma związek z wykryciem u pracownika DHL zakażenia koronawirusem. Zakażona kobieta nie jest mieszkanką powiatu sochaczewskiego dlatego nie została objęta w statystykach.  W wyniku dochodzenia kwarantanną objęto 152 osoby pracujące na jednej zmianie z osobą zakażoną wraz z rodzinami lub osobami wspólnie zamieszkującymi.Obecnie w  izolacji domowej jest 10 osób, nadzorem epidemiologicznym objęto 269 osób, 5 osób jest hospitalizowanych. Od początku trwania epidemii zakażonych COVID-1 9 było 39 osób, natomiast 22 ozdrowiały.

W Kutnie i powiecie aktualnie w kwarantannie i izolacji pozostają 244 osoby, 5 osób  jest hospitalizowanych.  30 osób jest zakażonych cOVID-19, od początku trwania epidemii ozdrowiały 42 osoby.

W powiecie żyrardowskim aktualnie objęte kwarantanną domową  są 252 osoby, izolacją domową objętych jest 14 osób, a nadzorem epidemiologicznym 20 osób. Hospitalizowane z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19  są 4 osoby. Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim to 44 osoby, ozdrowiało 29 osób. Zmarły 2 osoby.

W Łowiczu i powiecie łowickim aktualnie nikt nie choruje. Jednak od początku trwania epidemii potwierdzono 24 przypadki zachorowania. Jedna osoba zmarła, a wyzdrowiały 23. Aktualnie w kwarantannie przebywa 17 osób, a w nadzorze epidemiologicznym 12.

49 przypadków zachorowania potwierdzono do tej pory na terenie Skierniewic i powiatu skierniewickiego. Zmarła jedna osoba, a 43 wyzdrowiały. W tej chwili w kwarantannie domowej są 32 osoby. Nikt nie jest w nadzorze epidemiologicznym.

W powiecie rawskim od początku epidemii potwierdzono 29 przypadków zachorowania. Dwie osoby zmarły a 21 wyzdrowiało. W tej chwili w domowej izolacji przebywają 3 osoby, w kwarantannie 13. Nikt nie jest w nadzorze epidemiologicznym.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.