Kutno Łowicz Rawa Maz. Skierniewice Sochaczew Żyrardów

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w regionie

2 pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej w Głownie trafiło dziś w nocy do szpitala. Jedna z tych osób miała potwierdzoną obecność koronawirusa, a druga miała wynik ujemny. Aktualnie w placówce jest 9 opiekunów i 37 mieszkańców – 6 osób z potwierdzonym zachorowaniem na koronawirusa jest odizolowanych w wydzielonym skrzydle.

W powiecie kutnowskim od początku trwania epidemii stwierdzono 22 zachorowania (12 – miasto Kutno, 6 – gmina Kutno, 2 – gm. Krośniewice, 2 – gm. Żychlin). Zmarła jedna osoba. Jedna osoba jest hospitalizowana. W kwarantannie i izolacji przebywa 126 osób. W tej chwili nikt nie jest w nadzorze epidemiologicznym.

W powiecie łowickim od początku trwania epidemii potwierdzono 17 zachorowań na koronawirusa (aktualnie chorują 4 osoby). Jedna osoba zmarła. Wyzdrowiało12 osób. W izolacji domowej przebywa 5 osób. W kwarantannie znajduje się 77 osób, w nadzorze epidemiologicznym 18.

W Skierniewicach i powiecie skierniewickim odnotowano 40 przypadków zachorowania od początku trwania epidemii (15 w mieście, 25 w powiecie). Wyzdrowiało 17 osób. Aktualnie w kwarantannie domowej przebywają 42 osoby, a w nadzorze epidemiologicznym 2.

W powiecie rawskim od początku trwania epidemii potwierdzono 16 przypadków zachorowania. Zmarły 2 osoby, a wyzdrowiało 11. Kwarantanną domową objętych jest 25 osób, a nadzorem epidemiologicznym 9. Jedna osoba przebywa w izolacji zorganizowanej.

W powiecie żyrardowskim laboratoryjnie potwierdzono 29 przypadków zachorowania od początku trwania epidemii. Wyzdrowiało 10 osób. 2 osoby z powodu podejrzenia zachorowania przebywają szpitalu. W izolacji domowej przebywa 21 osób. Kwarantanną domową objętych jest 98 osób, a 7 nadzorem epidemiologicznym.

W powiecie sochaczewskim do tej pory potwierdzono 22 zachorowania na koronawirusa. Zmarły 2 osoby, a 2 ozdrowiały. W kwarantannie domowej jest 191 osób, w izolacji domowej 13, a nadzorem epidemiologicznym objętych jest 278 osób. 5 osób z podejrzeniem zachorowania przebywa w szpitalu.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.