Aktualności Kutno Łowicz Rawa Maz. Skierniewice Sochaczew Żyrardów

Aktualna sytuacja epidemiologoczna w regionie

9 ozdrowieńców w powiecie łowickim . Badania jakie zostały przeprowadzone u kolejnych ośmiu osób zarażonych koronawirusem , które przebywały w domach, nie potwierdziły obecności wirusa. Takie osoby uznaje się z ozdrowieńców. Łączenie w powiecie łowickim jest już 9 osób które zostały wyleczone z koronawirusa .

Mówił Marcin Kosiorek starosta łowicki.

Na terenie powiatu kutnowskiego zarażonych korona wirusem jest 6 osób (1 z Żychlina i 5 z Kutna).W kwarantannie pozostaje 55 osób, nadzorem epidemiologicznym objęto 6 osób. Hospitalizowane zostały 4 osoby.

Na terenie powiatu sochaczewskiego kwarantanną objętych jest 161 osób. Pod nadzorem epidemiologicznym przebywają 265 osób. Nie ma osób hospitalizowanych w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Nie ma również odnotowanych przypadków zachorowań.

W powiecie żyrardowskim  dotychczas potwierdzono 9 osób zakażonych COVID-19. Aktualnie objętych kwarantanną domową jest 130 osób. Łączna liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym to  w tej chwili 31 osób. Na terenie powiatu żyrardowskiego w tej chwili są 4 osoby hospitalizowane z podejrzeniem zakażeniem koronawirusem. Nie ma ozdrowieńców ani zgonów powiązanych z COVID-19.

W Skierniewicach i powiecie skierniewickim od początku epidemii potwierdzono 10 przypadków zachorowania na koronawirusa, a dwie osoby wyzdrowiały. Na dzień dzisiejszy w kwarantannie jest 59 osób, a 39 w nadzorze epidemiologicznym.

W powiecie rawskim odnotowano (od soboty) 3 nowe potwierdzone przypadki zachorowania (w sumie zachorowało 13 osób). Jedna osoba zmarła, a jedna ozdrowiała. W kwarantannie domowej przebywa 31 osób, a w kwarantannie zorganizowanej 2 osoby. Nadzorem epidemiologicznym objęte jest 8 osób.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.