Aktualności Kutno Łowicz Rawa Maz. Skierniewice Sochaczew Żyrardów

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w regionie

W wyniku zakażenia koronawirusem zmarła 64 letnia mieszkanka powiatu sochaczewskiego. Kobieta była hospitalizowana w CSK MSWiA w Warszawie. Zgon odnotowano na podstawie dokumentacji która wpłynęła do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Sochaczewie. Jest to już drugi zgon w powiecie sochaczewskim powiązany z COVID-19. Obecnie na terenie powiatu zakażonych jest 13 osób. Kwarantanną objętych jest 169 osób. Pod nadzorem epidemiologicznym przebywa 241 osób. 5 osób jest hospitalizowanych w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

W powiecie zgierskim od wczoraj wykryto 16 nowych zakażonych. 14 wyników dodatnich dotyczy pensjonariuszy i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Głownie.

W Skierniewicach i powiecie skierniewickim potwierdzono do tej pory 35 przypadków zachorowania na koronawirusa (11 w mieście, 24 w powiecie). Wyzdrowiało 12 osób. Obecnie w kwarantannie domowej jest 212 osób, a w nadzorze epidemiologicznym 21.

W powiecie żyrardowskim kwarantanną domowa objętych jest 128  osób. Pod nadzorem epidemiologicznym przebywa 35 osób. Jedna osoba jest hospitalizowana z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19. Łączna liczba zakażonych to 26 osób, 5 osób ozdrowiało.

W powiecie kutnowskim w kwarantannie domowej pozostaje 116 osób, pod nadzorem epidemiologicznym pozostają 2 osoby, również 2 są hospitalizowane. Zakażonych COVID-19 na terenie powiatu  jest 25 osób.

W powiecie rawskim sytuacja jest stabilna. Od początku epidemii potwierdzono 13 przypadków zachorowania na SARS-CoV-2. Ozdrowiało 6 osób. Jedna osoba zmarła. W tej chwili w izolacji domowej są 4 osoby, a 2 w izolacji zorganizowanej. W kwarantannie domowej jest 8 osób. 7 jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

W powiecie łowickim aktualnie zakażone COVID-19 są 4 osoby, 11 osób ozdrowiało. Hospitalizowana jest 1 osoba. W kwarantannie domowej przebywa 38 osób, nadzorem epidemiologicznym objętych jest 87 osób.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.