Aktualności Kutno Łowicz Rawa Maz. Skierniewice Sochaczew Żyrardów

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w regionie

[AKTUALIZACJA] godz. 15:00

Powiatowy  Inspektor Sanitarny  w Żyrardowie poinformował o pierwszym przypadku potwierdzonym laboratoryjnie zakażenia koronawirusem na terenie powiatu. Aktualnie nadzorem epidemiologicznym objęte są  94 osoby. Kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego zostało objętych 104. Nikt nie jest hospitalizowany z powodu podejrzenia zakażenia.

W województwie łódzkim zdiagnozowano 3 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą, dwóch kobiet w średnim wieku i  jednego młodego mężczyzny . Mówił Dagmara Zalewska rzecznik Wojewody Łódzkiego.

W powiecie łowickim – 8 osób z potwierdzonym wynikiem dodatnim, 1 osoba hospitalizowana, 25 osób pod nadzorem epidemiologicznym i 228 w kwarantannie domowej.

W powiecie kutnowskim 2 osoby zakażone koronawirusem, 6 osób hospitalizowanych, 56 osób objetych nadzorem epidemiologicznym i 125 w kwarantannie domowej.

W powiecie rawskim 4 osoby zakażone, 38 osób pod nadzorem epidemiologicznym i 65 objętych kwarantanną.

Na terenie powiatu skierniewickiego są 2 potwierdzone badaniami przypadki zachorowania na koronawirusa. Obecnie w kwarantannie przebywa 187 osób, a 30 objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

Justyna Łukasik, Powiatowy Inspektor Sanitarny ze Skierniewic apeluje aby pozostawać w domu, a wyjścia ograniczyć do niezbędnego minimum!

W powiecie zgierskim – w Gminie Głowno jedna osoba z pozytywnym wynikiem testu, oraz 1 osoba z zakażeniem koronawirusem w Gminie Stryków.

Na terenie powiatu sochaczewskiego kwarantanną objętych 35 osób. Pod nadzorem epidemiologicznym przebywa 207 osób. Jedna osoba jest hospitalizowana w związku z podejrzeniem zakażeniem koronawirusem. Nie odnotowano przypadków zachorowań.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.