Żyrardów

ul. gen. Emila Fieldorfa “Nila” zostanie na mapie miasta

Wygląda na to, że ul. Fieldorfa „Nila” pozostanie na mapie Żyrardowa. Prezydent miasta nie wykonał uchwały podjętej przez Radę Miasta. Zwrócił się o opinię w sprawie do Wojewody Mazowieckiego. Nawiązał również współpracę z Dyrektorem Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL Jackiem Pawłowiczem i zwołał konferencję prasową w tej sprawie, wziął w niej udział także Poseł PiS Maciej Małecki:

Mówił Lucjan Krzysztof Chrzanowski Prezydent Żyrardowa.

Współpraca z Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL ma być oparta na szerokiej edukacji i jest odpowiedzią na decyzję Rady Miasta w sprawie przywrócenia nazwy ul. Jedności Robotniczej:

Mówił Jacek Pawłowicz Dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL

Generał Fieldorf „Nil” prawdopodobnie zostanie upamiętniony nie tylko nazwą ulicy ale także muralem. Poseł Maciej Małecki (PiS) poinformował, że będzie inicjatorem powstania w mieście kolejnego patriotycznego murala, tym razem upamiętniającego bohaterskiego generała podziemia. Mówi Poseł Maciej Małecki:

 Około pół godziny po konferencji w Urzędzie Miasta do Żyrardowa dotarła akcja „Ocalić bohaterów”

Mimo deklaracji Ratusza odbyła się kolejna konferencja prasowa tym razem przy ul. Generała Fieldorfa Nila  z udziałem Wiceministra Sprawiedliwości Sebastiana Kalety i Posła Jacka Ozdoby PiS:

Mówił Minister Sebastian Kaleta.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.