Łowicz

Blisko 95 tysięcy zł dla Kuby i Franka, GnG z mega rekordem!

94 tysiące 968 złotych i 86 gr.! Tyle udało się zebrać podczas dzisiejszej edycji turnieju charytatywnego Gwiazdy na Gwiazdę w Łowiczu.
Turniej po raz XV odbył się w hali sportowej OSiR przy ul. Jana Pawła II. Mówi Krystian Cipiński, Koordynator turnieju:

Pieniądze pomogą chorym bliźniakom Frankowi i Kubie Milczarkom z Łowicza. Kuba ma mózgowe porażenie dziecięce, korowe uszkodzenie wzroku i padaczkę. Franek ma zdiagnozowany autyzm, zaburzenia sensoryczne i nadwrażliwość słuchową.

Na parkiecie zagrały cztery drużyny piłkarskie: Dziennikarze, Raperzy i Przyjaciele, PKO BP oraz Ryba Team.
Na boisku można było zobaczyć takich zawodników jak Maciej Rybus, Sebastian Mila, Marcin Żewłakow, Piotr Grzelczak czy Mariusz Stępiński. Na parkiecie zagrali też znani dziennikarze sportowi jak Andrzej Twarowski i Marcin Lepa, raperzy Eldo i Green, showman Bilguun Ariunbaatar czy zawodnik MMA Łukasz Jurkowski „Juras”.

Uzbierane pieniądze pochodzą z cegiełek i licytacji. Żeby wejść na hale OSiR trzeba było kupić cegiełkę za 15, 50 lub 100 złotych. Zlicytowano ponad 70 przedmiotów, głównie koszulek piłkarskich.

Mówił Bogusław Bończak, zastępca Burmistrza w Łowiczu. Najcenniejsza była koszulka Kuby Błaszczykowskiego z jego autografem, którą wylicytowano za ponad 3 tysiące złotych.
Ponadto PKO BP przekazało czek o wartości 20 tys. zł, kolejne 1,5 tys. zł przekazała firma XBS Gruop.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.