Łowicz

Wolność krzyżami się mierzy

W Bazylice Katedralnej w Łowiczu, w sobotę 10 listopada odbył się koncert zatytułowany ,,Wolność krzyżami się mierzy”. Jest to program słowno – muzyczny, do którego scenariusz napisał Biskup Józef Zawitkowski.
Pomysłodawcą wydarzenia jest Eugeniusz Włoczyk, organista parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skierniewicach. Wykonawcy to śpiewacy połączonych chórów – skierniewickiego Cantores Cordis Iesu oraz Chór Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej pod dyrekcją Ewy Szałapskiej.
Teksty wybrane i napisane przez bp. Zawitkowskiego recytują uczniowie szkoły w Makowie i Skierniewicach, przygotowani przez Renatę Wójcik.
Program poświęcony jest upamiętnieniu odzyskania niepodległości. Opowiada dzieje Polski od jej chrztu aż do czasów nowożytnych. 1,5 godzinny program zawiera teksty wielkich polskich twórców, m.in. A. Mickiewicza, C.K. Norwida, a także pieśni patriotyczne, religijne i utwory napisane specjalnie na tę okazję przez Biskupa Seniora. Do tej pory artyści wystąpili w 14 parafiach diecezji łowickiej.
Po raz pierwszy w koncercie uczestniczył Biskup Józef Zawitkowski.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.