Łowicz

Debata kandydatów na Burmistrza Łowicza

W Łowiczu w hotelu Eco odbyła się debata kandydatów na  Burmistrza miasta.W sali konferencyjnej zgromadziło się ponad 300 osób, a debatę w trybie online oglądało ponad 500 widzów. Mieszkańcy biorący udział w debacie mogli poznać jakimi motywacjami kierują się kandydaci na burmistrza w obecnych wyborach i jaką postawę prezentują wobec najważniejszych problemów miasta.

Zaproszenie do niedzielnej debaty otrzymała piątka kandydatów biorących udział w tegorocznych wyborach samorządowych. W spotkaniu wzięło udział czterech kandydatów: ubiegający się o reelekcję burmistrz Krzysztof Jan Kaliński – KWW Łączy nas Łowicz i Powiat Łowicki, Paweł Kolas -KWW Pawła Kolasa na Burmistrza Miasta Łowicza, Mariusz Siewiera -KW Łowickie.pl i Michał Sobczak -KW Porozumienie Łowickie.
Na zaproszenie do debaty z inicjatywy KWW Łowickie.pl nie skorzystał kandydat z ramienia PiS Jakub Wolski. Komitet dostarczył na debatę oświadczeni, mówi Michał Trzoska szef sztabu kandydata na Burmistrza Łowicza, Jakuba Wolskiego.

Z  informacjami podanymi w oświadczeniu Komitetu nie zgadzają się organizatorzy.


Debata podzielona została na  V rund.  I –  2 minutowa autoprezentacja; II – 3 minutowa wypowiedź w dwóch wybranych obszarach: edukacja, sprawy społeczne, gospodarka, kultura, sport i ekologia; III –  30 sekundowe zadawanie pytań kontrkandydatom i ich 90 sekundowe odpowiedzi ; IV – 90 sekundowe odpowiedzi  na wylosowane pytania  od mieszkańców; V – 120 sekundowe podsumowanie swojej kandydatury.


Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.