Niegościnny Wimbledon. Iga Świątek i Hubert Hurkacz za burtą turnieju.
Kadeci Orkana Sochaczew ze złotym medalem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
.

POLSKA i ŚWIAT

Iga Świątek za burtą Wimbledonu. W 3. rundzie turnieju lepsza okazała się Julia Putincewa. Mimo dobrego pierwszego seta w wykonaniu Świątek, dwa kolejne należały do Kazaszki, która wygrała aż dziewięć gemów z rzędu. Mecz zakończył się w trzech setach (6:3, 1:6, 2:6).

Z Wimbledonem pożegnał się także Hubert Hurkacz, który musiał opuścić kort na skutek kontuzji. W drugiej rundzie turnieju Polak mierzył się z Francuzem Arthurem Filsem, mecz poddał w tie-breaku czwartego seta przy piłce meczowej przeciwnika. Wcześniej z Wimbeldonu odpadły Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa oraz grający w deblu Jan Zieliński i Katarzyna Piter.

Koszykarska reprezentacja Polski bez kwalifikacji na nadchodzące Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. W turnieju rozgrywanym w Walencji Polacy przegrali obydwa eliminacyjne spotkania, najpierw ulegając 81:90 Bahamom, a następnie Finlandii 88:89. O przegranej zadecydowała czwarta kwarta, którą biało-czerwoni przegrali dwunastoma punktami. Ostatni raz koszykarska reprezentacja Polski wystąpiła na igrzyskach w 1980r.

Na igrzyskach nie zabraknie za to naszych siatkarzy, upatrywanych w gronie faworytów do końcowego triumfu. Selekcjoner Nikola Grbić podał kadrę siatkarzy, która wystąpi na turnieju. Nie zabrakło zaskoczeń. Na turniej nie pojedzie m.in. Karol Kłos i Bartosz Bedorz. Jako joker zgłoszony został natomiast Bartłomiej Bołądź.

Kadra siatkarzy na Igrzyska Olimpijskie:
Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek, Grzegorz Łomasz, Marcin Janusz, Mateusz Bieniek, Norbert Huber, Jakub Kochanowski, Kamil Semeniuk, Aleksander Śliwka, Wilfredo Leon, Tomasz Fornal, Paweł Zatorski
“Joker medyczny”: Bartłomiej Bołądź

Przed nami półfinały Euro 2024. Na placu boju pozostały już tylko Hiszpania, Francja, Holandia i Anglia.

Hiszpanie w ćwierćfinale pokonali Niemców 2:1 po golu Mikela Merino w przedostatniej minucie dogrywki. W spotkaniu nie zabrakło kontrowersji. Kibice gospodarzy domagają się powtórzenia meczu, wszystko przez kontrowersyjną decyzję sędziego Anthonego Taylora o niepodyktowaniu rzutu karnego po zagraniu ręką Hiszpana Marca Cucurelli w polu karnym.

Takim samym wynikiem, 2:1 zakończyło się spotkanie Holendrów z Turkami. Do rozstrzygnięcia pozostałych dwóch ćwierćfinałów potrzebne był rzuty karne.
Po bezbramkowym starciu Francji z Portugalią, bezbłędni w serii jedenastek byli aktualni wicemistrzowie świata. Rzutu karnego nie wykorzystał natomiast Portugalczyk Joao Felix. Francuzi wygrali 5-4.

Spotkanie Anglii ze Szwajcarią zakończyło się remisem 1:1. Rzuty karne lepiej strzelali “Synowie Albionu” wygrywając 5-3. Pojutrze Anglicy zmierzą się w półfinale z Holandią, zaś jutro Hiszpania podejmie Francję. Finał mistrzostw już w najbliższą niedzielę o 21.

Kilka godzin później, w nocy z niedzieli na poniedziałek odbędzie się finał Copa America.
Za oceanem również znamy już pary półfinałowe. Argentyna zmierzy się z Kanadą, a Urugwaj z Kolumbią. W najlepszej czwórce zabraknie Brazylijczyków, którzy odpadli po serii rzutów karnych z Urugwajem. Jedenastki były także potrzebne do rozstrzygnięcia meczów Argentyny z Ekwadorem i Kanady z Wenezuelą.

Choć o tych przenosinach wiadomo od dawna, dopiero wczoraj oficjalnie ogłoszono: Piotr Zieliński piłkarzem Interu Mediolan. To pierwszy polski piłkarz w historii klubu. Zieliński dołączył do Nerazzurrich na zasadzie wolnego transferu po wygaśnięciu jego dotychczasowego kontraktu z Napoli. W barwach klubu z Neapolu Polak rozegrał 364 mecze zdobywając w nich 51 goli i notując 46 asyst. W barwach Napoli świętował zdobycie mistrzostwa i pucharu Włoch.

REGION

Znamy terminarz III i IV ligi na sezon 2024/2025. Rozgrywki w rundzie jesiennej III ligi rozpoczną się 3 sierpnia i potrwają do 17 listopada. W pierwszej kolejce Pelikan Łowicz podejmie u siebie ŁKS Łomżę, a Unia Skierniewice zagra na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn. Już w drugiej kolejce dojdzie do derbów regionu. Na stadionie w Skierniewicach Unia podejmie Pelikana.

Tydzień po trzeciej lidze, wystartuje czwarta liga. Na inaugurację sezonu zmierzą się dwie drużyny z powiatu łowickiego – Orzeł Nieborów zagra ze Zrywem Wygoda, KS Kutno w pierwszej kolejce podejmie na wyjeździe Polonię Piotrków Trybunalski, Mszczonowiankę zaś czeka wyjazd do Białobrzegów, gdzie podejmą miejscową Pilicę.

Rugby. Kadeci Orkana Sochaczew obronili tytuł mistrzowski zdobywając złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Sochaczewianie wygrali wszystkie mecze na drodze do finału, gdzie nie dali szans Budowlanym Łódź 22-14.