Sochaczew

Oznakuj bezpłatnie swój rower

Komenda Powiatowa Policji w Sochaczewie przypomina o możliwości oznakowania roweru, co znacznie ułatwia odzyskanie skradzionego lub zagubionego jednośladu. Znakowanie może odbywać się na dwa sposoby: poprzez grawerowanie na ramie roweru lub naniesienie numeru przy użyciu markera UV, który jest niewidoczny w zwykłym świetle.

Procedura znakowania odbywa się zarówno w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, jak i podczas pikników, festynów oraz innych imprez, w których uczestniczą policjantki zajmujące się profilaktyką. Aby oznakować swój rower, należy umówić się na wizytę pod numerem telefonu: 47 70 55 204 lub 47 70 55 297.

Oznakowanie roweru może zlecić osoba pełnoletnia, natomiast w przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest obecność opiekuna prawnego. Do procedury znakowania potrzebny jest dowód osobisty oraz dowód zakupu lub karta gwarancyjna roweru. W przypadku braku tych dokumentów konieczne będzie złożenie oświadczenia, że rower nie pochodzi z przestępstwa.

Policjanci przypominają również o konieczności wyposażenia roweru w obowiązkowe oświetlenie, aby zapewnić bezpieczeństwo na drodze. Rower powinien być wyposażony w światło odblaskowe barwy czerwonej z tyłu, światło barwy białej lub żółtej z przodu oraz światło barwy czerwonej z tyłu. Dodatkowo, rower musi posiadać dzwonek o nieprzeraźliwym dźwięku. Noszenie odblaskowej kamizelki oraz zwiększenie ilości oświetlenia na rowerze znacząco poprawia widoczność i bezpieczeństwo rowerzysty.

Dzięki odpowiedniemu oznakowaniu oraz dbałości o wyposażenie roweru, można znacząco zwiększyć bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Skorzystaj z możliwości znakowania roweru już dziś i zadbaj o swój jednoślad!

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.