Łowicz

XII edycji akcji „Z książką na walizkach” już w najbliższą sobotę zawita do Łowicza

Zbliża się finał XII edycji akcji „Z książką na walizkach”. W jej ramach oraz w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, Biblioteka Miejska im. A. K. Cebrowskiego w Łowiczu zaprasza dzieci z łowickich szkół i przedszkoli na spotkania z autorami literatury dziecięcej. 10 maja w murach biblioteki, gościć będzie Michał Przewoźniak oraz Renata Piątkowska, którzy podzielą się swoją z najmłodszymi czytelnikami pasją do tworzenia i zaprezentują najnowsze publikacje.

Kolejnego dnia, 11 maja, odbędzie się finał akcji „Z książką na walizkach”, zorganizowany przez łódzkie Wydawnictwo Literatura oraz Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. J. Piłsudskiego w Łodzi. O godzinie 10:30 z Nowego Rynku wyruszy kolorowy korowód dzieci – młodych czytelników z łowickich przedszkoli i szkół, który uroczyście przemaszeruje do siedziby biblioteki przy Al. Sienkiewicza. Tam, w godzinach 11:00 – 13:00, będzie można spotkać się z autorami zaproszonymi do tegorocznej edycji. Wśród nich znajdą się: Andrzej Grabowski, Beata Ostrowicka, Katarzyna Wasilkowska, Krzysztof Kochański, Michał Przewoźniak, Paweł Beręsewicz, Renata Piątkowska oraz Dorota Combrzyńska – Nogala.

Podczas spotkań dzieci będą miały okazję wziąć udział w krótkich prezentacjach oraz porozmawiać bezpośrednio z autorami. Wydawnictwo Literatura zaprezentuje również najnowsze nowości wydawnicze, a także ogłosi wyniki dwóch konkursów: „Z mojej bajki…”, organizowanego przez bibliotekę miejską oraz „Niesamowite historie”, organizowanego przez Wydawnictwo Literatura.

Osoby zainteresowane będą miały możliwość nabycia książek autorów oraz zdobycia ich autografów.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.