Łowicz

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Dziś w parku Błonie w Łowiczu odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. W tym etapie zawodów rywalizują ze sobą zespoły ze szkół średnich z powiatu łowickiego, a zwycięska drużyna weźmie udział w konkursie na szczeblu okręgowym. W tym roku 7 drużyn z 6 szkół wzięło udział w rywalizacji.

Drużyny zawody rozpoczęły od napisania dwóch testów: zasad z pierwszej pomocy oraz z prawa humanitarnego. Kolejnym etapem zawodów były scenki podczas których drużyny musiały rozpoznać co takiego się wydarzyło oraz udzielić pomocy. Mówi Katarzyna Sękalska, instruktor pierwszej pomocy oraz organizatorka zawodów:

Celem mistrzostw jest m.in. podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy i upowszechnianie zasad bezpieczeństwa. Jaki poziom prezentują szkoły?

W przygotowaniu zawodów, scenek bierze udział znaczne grono osób dorosłych oraz młodych wolontariuszy. Kto w tym roku włączył się w przygotowania?

Mówiła Katarzyna Sękalska, instruktor pierwszej pomocy oraz organizatorka zawodów.

W tegorocznej edycji zwyciężyła drużyna z I LO im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu i to ona reprezentować będzie region w kolejnym etapie zawodów.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.