Sochaczew

Bakterie z grupy coli w wodzie w gminie Nowa Sucha

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny (PPIS) w Sochaczewie zawiadamia o stwierdzeniu warunkowej przydatności wody do spożycia przez ludzi pochodzącej z wodociągu publicznego Stacja Uzdatniania Wody w Orłowie, gm. Nowa Sucha oraz z wodociągu publicznego Stacja Uzdatniania Wody w Kozłowie Szlacheckim, gm. Nowa.

Komunikat dotyczy miejscowości: Borzymówka, Glinki, Kolonia Gradowska, Kornelin, Kościelna Góra, Kozłów Biskupi, Kurdwanów, Leonów, Marysinek, Nowy Białynin, Orłów, Rokotów, Rokotów, Stary Białynin, Wikcinek, Antoniew, Braki, Kozłów Biskupi, Kozłów Szlachecki, Mizerka, Nowa Sucha, Nowy Dębsk, Nowy Kozłów Drugi, Nowy Kozłów Pierwszy, Nowy Żylin, Okopy, Stara Sucha, Stary Dębsk, Stary Żylin, Szeligi, Zakrzew

Jak podaje PPIS w próbkach wody wykryto bakterie z grupy coli w 100 ml wody Metodą NPL – wynik: 1 (0-8) NPL

Wodzie z wodociągów poddanych badaniu warunkowo przyznano przydatność do spożycia przez ludzi. Oznacza to, że nadaje się do spożycia po przegotowaniu przez minimum 2min.

Wskazane jest również używanie wody wyłącznie przegotowanej do mycia zębów, mycia owoców i warzyw spożywanych na surowo, prania odzieży, prac porządkowych i spłukiwania toalet.

Jak informuje PPIS w związku z prowadzeniem działań naprawczych, polegających na dezynfekcji urządzeń i sieci wodociągowej mieszkańcy mogą odczuć uciążliwe zapachy oraz zmieniony smak wody.

Komunikat ważny jest do czasu odwołania.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.