Sochaczew

30 lat Warsztatu Terapii Zajęciowej w Sochaczewie

Choć 30 lat Warsztat Terapii Zajęciowej w Sochaczewie skończył już rok temu, to oficjalne uroczystości zostały przeniesione na ten rok. Związane było to z trwająca budową nowego budynku Warsztatu, którą udało się niedawno zakończyć. I tak dziś, już w nowej siedzibie WTZ w Chodakowie, przy Pasażu Wacława Duplickiego pod szczęśliwą 7 spotkali się Uczestnicy Warsztatu, ich rodziny, kadra prowadząca zajęcia, władze samorządowe, a także zaproszeni goście, którzy przez ostatnie 3 dekady tworzyli społeczność Warsztatu.

Podczas wydarzenia nie zabrakło wspomnień z początków istnienia warsztatu jeszcze pod skrzydłami Spółdzielni “Jutrzenki”, perypetii związanych ze zmianą organu przy którym działa warsztat, starań władz powiatu o nowy budynek, a przede wszystkim ciepłych słów i życzeń.

Starosto Powiatowe przekazało budynek Stowarzyszeniu Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My”, podczas gali podpisano dokumenty, a Starosta Sochaczewska Jolanta Gonta wręczyła symboliczny klucz do warsztatu Tomaszowi Musielskiemu, prezesowi Stowarzyszenia.

Mówiła Jolanta Gonta Starosta Sochaczewska

Mówi Tomasz Musielski, prezes Stowarzyszenia Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My”

Po przemowach uczestnicy Warsztatu zaprezentowali krótki program artystyczny połączony z prezentacją kolejnych grup tematycznych. Następnie wręczone zostały upominki przygotowane przez grupę Galanterii Drzewnej – statuetki anielskich skrzydeł.

Na koniec można było wpisać się do księgi pamiątkowej i zwiedzić nowy budynek. Na wszystkich czekał również słodki poczęstunek.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.