Aktualności Łowicz Skierniewice Sochaczew Żyrardów

Protesty rolników w regionie

W dniach 12-15 marca 2024 roku na obszarze między Łodzią a Warszawą odbędą się protesty rolników. Miejsca objęte protestami będą zabezpieczone przez funkcjonariuszy policji, którzy będą kierować podróżnych na objazdy. W tym czasie przewidziane są utrudnienia w ruchu w rejonie węzłów autostrady A2: węzła Łowicz oraz węzła Skierniewice, a także węzeł Wiskitki. Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności.

W powiecie łowickim protest rozpocznie się dziś od godziny 11.00 i trwać będzie całodobowo piątku do 15 marca do godziny 12.00. W tym czasie przewidziane są utrudnienia w ruchu w rejonie dwóch węzłów autostrady A2: węzła Łowicz oraz węzła Skierniewice.
Blokada ruchu nastąpi na autostradzie A2, poprzez blokadę węzłów Łowicz oraz Skierniewice. Zjazd z autostrady będzie możliwy na węźle Stryków. Objazdy od Łowicza: na DK 14 i DK 92. 

-W Brzezinach pojazdy ciężarowe będą kierowane na DK 72. 

-W Skierniewicach pojazdy ciężarowe będą kierowane na DW 706.

-Objazdy od Skierniewic dla  pojazdów osobowych: z DK 70 do drogi powiatowej nr 2728 (Bełchów – Łyszkowice) następnie drogą powiatową nr 2746 do DK 14) w kierunku Strykowa lub w kierunku Łowicza do DK 92.

mówiła Urszula Szymczak z KPP Łowicz

Z kolei w powiecie żyrardowskim protest rozpocznie się dziś od godz. 12 i potrwa do czwartku 14 marca do godz.12 na węźle w Wiskitkach. W ramach protestu możliwy jest przejazd oraz postój ciągników rolniczych na trasie DK-50. Należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym poprzez to, że:

  • Zablokowany będzie zjazd i wjazd na autostradę A2
  • Ruch na DK 50 na odcinku Mszczonów – Sochaczew będzie spowolniony

Policjanci będą na bieżąco kierować ruchem oraz wskazywać możliwe objazdy. Ponadto, na DK50 oraz autostradzie A2 będą ustawione znaki informujące o utrudnieniach i objazdach.

W czasie protestu funkcjonariusze policji będą dbać o bezpieczeństwo kierujących i protestujących. Należy stosować się do poleceń policjantów. Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności! 

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.