Aktualności

Znamy już zgłoszone komitety wyborcze w nadchodzących wyborach samorządowych

7 kwietnia odbędą się wybory samorządowe w trakcie których wybierzemy prezydentów miast, członków rad miasta czy powiatu a także radnych gmin czy sejmików. Dziś poznaliśmy komitety lokalne które wystawia swoich kandydatów w tych wyborach. Jak prezentuje się lista  komitetów wyborczych  w Kutnie to sprawdziła nasza reporterka Małgorzata Pietrusiak.

Z kolei w powiecie łowickim zarejestrowanych zostało 5 komitetów, które mają prawo głosić swoich kandydatów na radnych rady miasta, rady powiatu oraz burmistrzów miast i wójtów. Jakie to komitety sprawdziła nasza reporterka Małgorzata Michalewska

W powiecie sochaczewskim zgłoszonych zostało 7 komitetów. Jakich?

A Ile komitetów zarejestrowano w miastach i gminach powiatu rawskiego? Sprawdziła to Dagmara Skopiak.

Nasza reporterka Julia Bednarz sprawdziła ile komitetów zarejestrowało się na terenie powiatu Żyrardowskiego.

O głosy mieszkańców Skierniewic powalczą komitety: Komitet Wyborczy Stowarzyszenia Razem dla Skierniewic, komitet wyborczy Wyborców Koalicja dla Skierniewic, komitet wyborczy Wyborców Gabriela Główki, komitet wyborczy wyborców Waldemara Kiszczaka Forum i komitet wyborczy wyborców Dominika Skorłutowska. Wszystkie te komitety będą miały prawo wystawić swoich kandydatów do Rady Miasta, Powiatu oraz kandydatów na prezentów miasta. Oprócz tego w gminach zarejestrowały się komitety które będą się ubiegać głosy mieszkańców poszczególnych gmin. O tym czy ogólnopolskie komitety wystawią swoich kandydatów dowiemy się po 4 marca.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.