Łowicz

“Ulicznik Łowicki”, czyli gdzie w Łowiczu była ulica Dogodna

Ulicznik Łowicki

Dziś w Łowickim Ośrodku Kultury odbyła się premiera książki “Ulicznik Łowicki. W poszukiwaniu ulicy Dogodnej” autorstwa Macieja Malangiewicza i Jacka Rutkowskiego. O samej książce jej autorzy opowiadali na antenie naszego radia (klik), ale dziś podczas spotkania można było zobaczyć również pokaz slajdów i wysłuchać wielu ciekawostek o mieście, którego ulicami poruszamy się na co dzień.

Sala kinowa ŁOK była dziś pełna. Na premierze gościli Biskup Pomocniczy Diecezji Łowickiej Wojciech Osial, burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński, wiceburmistrz Bogusław Bończak, radni miejscy, przedstawicie rad dzielnic miasta oraz przedstawiciele Poczty Polskiej, której listonoszom książka jest dedykowana.

O dzisiejszej frekwencji Maciej Malangiewicz mówi, że jest pozytywnie zaskoczony i szczęśliwy, bo na ostatniej premierze widział się z czytelnikami 5 lat temu. Nie byli też z Jackiem Rutkowskim pewni, czyli temat ulic miejskich zainteresuje duże grono osób.

Jacek Rutkowskim zdradza nam, że największe trudności podczas pisania książki sprawiały… odnogi ulic:

Biskup Wojciech Osial, Biskup Pomocniczy Diecezji Łowickiej, zapytany o temat książki odpowiedział, że jest ona wielkim i ważnym fragmentem historii miasta.

Dzisiejsze wydarzenie było kolejnym spotkaniem z literaturą, jakiego można doświadczać w Łowickim Ośrodku Kultury. Mówi Jacek Rutkowski

Kolejne spotkanie, tym razem w ramach serii “Literatura na Podrzecznej” odbędzie się 29 lutego o godzinie 17:30. Gościem Oli Kołodziejek będzie Michał Tabaczyński

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.