Łowicz

Strażacy pomogą stworzyć lodowisko lub ślizgawkę

Na terenie boisk szkolnych, parków czy osiedli strażacy pomogą stworzyć  lodowisko lub ślizgawkę – to cel akcji bezpieczne lodowisko 2024.  Wystarczy zgłosić się do komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu ze zgodą właściciela terenu i przygotować miejsce. Resztą zajmą się strażacy. Mówi Arkadiusz Makowski komendant PSP w Łowiczu.

Każdego roku zima strażacy ratują osoby pod którymi doszło do załamania lodu na . Akcje takie są bardzo trudne i niebezpieczne . Również podczas tegorocznej zimy strażacy ratowali już ludzi który weszli na lód na zbiornikach wodnych, a ten okazał się niewystarczająco gruby. Wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne to zawsze kuszenie losu – Alarmują strażacy. Mówi Karol Kierzkowski rzecznik prasowy Komendanta Głównego PSP.

Wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne to zawsze kuszenie losu . Aby w pełni cieszyć się z zimowych aktywności trzeba korzystać z bezpiecznych lodowisk. Wchodząc na zmarznięte stawy, jeziora czy rzeki zawsze ryzykujemy ponieważ nie jesteśmy w stanie ocenić jak gruba jest pokrywa lodu i czy jest to dla nas bezpieczne.

Mówił Zbigniew Bródka polski panczenista, mistrz olimpijski i strażak z PSP w Łowiczu

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.