Aktualności

Bezterminowe zaświadczenia UDT tracą ważność 1 stycznia

Jeżeli na twoim zaświadczeniu kwalifikacyjnym wydanym przez Urząd Dozoru Technicznego nie ma daty ważności, a wydane zostało przed 1 czerwca 2019 roku to już pojutrze traci ono swoją ważność. Jak czytamy na stronie UDT “zaświadczenia kwalifikacyjne bezterminowe (nie posiadające na dokumencie daty ważności) tracą ważność od stycznia 2024 roku”.

Korzystając jednak z podanej na tej stronie możliwości “sprawdzenie ważności zaświadczenia kwalifikacyjnego” https://www.udt.gov.pl/kwalifikacje-osob/wyk-zaw-kwa po podaniu swoich danych nie otrzymujemy żadnej informacji o tym, że tracą one ważność. Taka informacja znajduje się dopiero po zalogowaniu na stronę https://eudt.gov.pl/

Termin składania wniosków o przedłużenia ważności “zaświadczenia kwalifikacyjne bezterminowe (nie posiadające na dokumencie daty ważności)” minął 2 października. Osoby, które nie złożyły tego wniosku w terminie musze, a które chcą uzyskać nowe zaświadczenie kwalifikacyjne lub poszerzyć zakres kwalifikacji, powinny, jak podaje Urząd Dozoru Technicznego, złożyć wniosek o egzamin.

Wniosek można znaleźć tutaj: Wniosek o sprawdzenie kwalifikacji. A przesłać można go w formie elektronicznej poprzez portal eUDT.gov.pl lub jego papierową wersję złożyć w biurze lub oddziale UDT.

Pełna informacja dotycząca sprawdzania kwalifikacji osób obsługujących i konserwujących urządzenia techniczne: Kwalifikacje osób.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.