Łowicz

Łowicka “Choinka Miejska”

Już w sobotę po raz 30 odbędzie się łowicka “Choinka Miejska”. Wydarzenie rozpocznie się na Starym Rynku w Łowiczu rozświetleniem miejskiej choinki, następnie zebrani mieszkańcy wraz Mikołajami przejdą na Błonia Miejskie, gdzie przygotowano program artystyczny. Mówi Michał Zalewski Naczelnik wydziału Kultury, Sportu i Turystyki – Urząd Miejski w Łowicz

Dla dzieci z łowickich żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych samorządowych oraz prywatnych przewidziane są paczki ze słodyczami. Aby dziecko taka paczkę dostało należy w placówce (u wychowawcy/w sekretariacie) nabyć talon w cenie 6zł.

Na Błonie prowadzić korowód mieszkańców będą Śnieżynki i Mikołaje, ale nie tylko. Na trasę wyruszą także szczudlarze w przebraniach postaci z bajek. Wszyscy mieszkańcy zaproszeni są również do ubrania się na mikołajkowo- śnieżynkowo. Na muszli koncertowej na Błoniach zobaczyć będzie można występy artystyczne, a talony na paczki świąteczne stanowią również losy, za które podczas wydarzenia będą losowane nagrody.

Jeżeli jakiś posiadacz talonu nie da rady uczestniczyć w wydarzeniu 9 grudnia, jego paczka będzie czekała przez cały kolejny tydzień w wydziale Kultury, Sportu i Turystyki, UM Łowicz

Przypomnijmy – “Choinka Miejska” w Łowiczu rozpocznie się 9 grudnia o godzinie 14:00 na Starym Rynku w Łowiczu, następnie o 14:30 pochodem Mikołajów i Śnieżynek przeniesie się na Łowickie Błonie, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.