Sochaczew

11. Kiermasz Świąteczny “Boże Narodzenie na Mazowszu”

Kiermasz Świąteczny "Boże Narodzenie na Mazowszu"

Dziś w Hotelu Chopin odbył się 11. Kiermasz Świąteczny “Boże Narodzenie na Mazowszu”. Na wydarzenie przybyło blisko 70 wystawców rękodzieła. Mówi Starosta Sochaczewska Jolanta Gonta

Jak podkreślał poseł Maciej Małecki, wyjątkowością tego kiermaszu są jego wystawcy, czyli osoby zajmujące się rękodziełem

Po przemówieniach zebrani odśpiewali kolędę zaintonowaną przez Przewodniczącego Rady Powiatu Andrzeja Kierzkowskiego, po czym oficjalnie rozpoczął się kiermasz. W tym roku podczas jego trwania wręczona została nagroda za najatrakcyjniejsze stoisko oraz w konkursie na Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pn. “Zdrowo na Świątecznym stole”.

W tym ostatnim zwyciężyli:
I miejsce: Zuzanna Urbańska z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego “Dom na szlak” w Załuskowie za przepis “S-kuszony łosoś”
II miejsce: Edward Bożewski z ZS Centrum Kształcenia Praktycznego w Sochaczewie za przepis “Dietetyczny łosoś z warzywami podawany z sosem cytrynowym i kardamonem”
III miejsce: Patryk Makowski z ZS RCKU w Sochaczewie za przepisu “Cynamonowy karp pieczony z batatami”

Wyróżnienie otrzymali:
– Anna Gosiewska za przepis “Rybka zapiekana w cebuli”
– Anna Trzcińska, Anna kowalik z KGW “KREATYWNI” w Kozłowie Biskupim i Kornelinie za przepis “Dorsz w warzywnej pierzynce”
– Piotr Misiak z Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie za przepis “Pieczony karp Wigilijny”

Na stoiskach można było zakupić produkty rękodzielnicze: od stroików i szydełkowych bombek, po obrazy, czy anioły. Znalazły się tu również biżuteria, świece, zabawki robione na szydełku oraz mydełka. Nie zabrakło pierników, szopek, stoików oraz miodów.

Mówili wystawcy 11. Kiermaszu Świątecznego “Boże Narodzenia na Mazowszu”

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.