Sochaczew

Zakończył się remont ulicy Inżynierskiej w Sochaczewie

fot. Powiat sochaczewski

Zakończyły się rozpoczęte w czerwcu bieżącego roku prace remontowe na powiatowej ulicy Inżynierskiej,przynosząc z sobą znaczące usprawnienia.

W ramach tej inwestycji o wartości prawie 9,5 miliona złotych, mieszkańcy Sochaczewa zyskali nową zajezdnię autobusową, odnowioną nawierzchnię oraz ciąg pieszo-rowerowy. Oficjalne przekazanie zmodernizowanej ulicy miało miejsce podczas briefingu prasowego, który odbył się w poniedziałek, 27 listopada, z udziałem starosty Jolanty Gonty, ministra Macieja Małeckiego i burmistrza Piotra Osieckiego.

Najważniejszym punktem tej inwestycji było stworzenie dwupasmowej ulicy o jednolitej szerokości 6 metrów na blisko kilometrowym odcinku, rozciągającym się od ulicy Kościńskiego do granic miasta z gminą Nowa Sucha. Znacząca poprawa nośności drogi do 115 kN/oś, zwłaszcza w kontekście położenia w sąsiedztwie dwóch dużych przedsiębiorstw, stanowi kluczowy element zmodernizowanego odcinka.

Na remont drogi pozyskano kwotę ponad 5 milionów złotych ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, co znacząco wspomogło sfinalizowanie projektu.

Mówiła Małgorzata Dębowska, Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sochaczewie

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.