Sochaczew

Nowy ciągnik dla PZD

Do zasobów sprzętowych Powiatowego Zarządu Dróg w Sochaczewie trafił nowy sprzęt. Jest to zestaw składający się z ciągnika rolniczego, zamiatarki ciągnionej oraz odśnieżarko-podmiatarki czołowej. Jego wartość to ponad 463 tys. zł, a zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu przez Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o. ze środków sektorowego programu wsparcia pn. „Bezpieczne drogi”. Nową maszynę uroczyście przekazano do użytkowania podczas briefingu prasowego, który odbył się na placu PZD.

mówiła Jolanta Gonta, starosta sochaczewski.

W spotkaniu udział wzięli także m.in.: wicestarosta Tadeusz Głuchowski, Katarzyna Dobrońska – dyrektor Pionu Relacji i Rozwoju Otoczenia CPK, Anna Tymko – Project Manager Biura Strategii i Rozwoju Otoczenia CPK oraz Małgorzata Dębowska – dyrektor PZD i Jan Różański – wiceprezes firmy Rolmech z Płońska, firmy która była dostawcą sprzętu.

Katarzyna Dobrońska – dyrektor Pionu Relacji i Rozwoju Otoczenia CPK zaznaczyła, że spółce CPK szczególnie zależy na bezpieczeństwie mieszkańców miejscowości sąsiadujących z portem, co pokazuje poprzez program „Bezpieczne drogi”.

Nowy ciągnik rolniczy dla PZD jest zaopatrzony w przedni TUZ z możliwością podłączenia odśnieżarko-podmiatarki czołowej oraz wyposażony w wał odbioru mocy wymagany do użytkowania zamiatarki ciągnionej. Zestaw przeznaczony będzie do sprzątania nawierzchni utwardzonych takich jak: ulice, a także ścieżki rowerowe przylegające bezpośrednio do jezdni. W okresie zimowym odśnieżarko-podmiatarka czołowa będzie stosowana również do usuwania śniegu. Mówi Małgorzata Dębowska – dyrektor PZD

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.