Żyrardów

Święto Lnu

Miejska parada, głośna muzyka, galeria sztuki lokalnych artystów i całe mnóstwo dobrej zabawy – tak w krótkich słowach można podsumować ostatni weekend w Żyrardowie. Świętowanie rozpoczęło się już w piątek. Wówczas w Galerii Resursa otwarto wystawę, na której swoje dzieła zaprezentowało blisko 20 żyrardowskich twórców. Wieczornym centrum wydarzeń stał się plac św. Jana Pawła II i scena koncertowa.

Oficjalne rozpoczęcie Święta Lnu miało miejsce w sobotę. O godzinie 16:00 spod budynku Kantoru wyruszyła tradycyjna miejska parada. Wzięli w niej udział przedstawiciele żyrardowskich instytucji, stowarzyszeń i szkół. W powozie konnym jechali Dittrichowie – założyciele fabryki wyrobów lnianych. Można było zobaczyć też szpularki i tkaczy oraz zwierzęta z Industrialnej Zagrody przy Muzeum Lniarstwa. Parada dotarła na Plac św. Jana Pawła II. Na scenie ponownie można było zobaczyć gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Na placu swoje dzieła prezentowali żyrardowscy rzemieślnicy i rękodzielnicy. Nie zabrakło również strefy zabaw dla najmłodszych.

Także w niedzielę nie można było mówić o nudzie. Interesujące wydarzenia miały miejsce nie tylko w centrum miasta, ale także nad Zalewem Żyrardowskim, gdzie odbyły się zawody kolarskie. Oprócz tego kontynuowano zabawę przy scenie na placu św. Jana Pawła II w rytm najlepszej muzyki gwiazd.

Fot. Natalia Ertman, Małgorzata Michalewska, Aleksandra Szematowicz, Martyna Kowalska

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.