Aktualności

Wiceminister sprawiedliwości wręczył powołania oficerom Służby Więziennej

gov.pl

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś wręczył 28 marca br. podpułkownikowi Maciejowi Koniorowi powołanie na stanowisko Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Katowicach. Na wniosek Dyrektora Generalnego Służby Więziennej Minister Sprawiedliwości powołał także płk. Łukasza Górnego na stanowisko Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach. Pułkownik Górny został przewodniczącym Rady Komendantów Ośrodków Szkolenia SW.

Pułkownik Łukasz Górny pełni służbę od 1 maja 2001 r. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim (prawa i wolności człowieka), a także na Uniwersytecie Wrocławskim (prawo karne wykonawcze). W swej karierze był m.in. od marca 2013 r. dyrektorem Aresztu Śledczego w Częstochowie, a od 23 marca 2020 r.  pełnił funkcję Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Katowicach.

Podpułkownik Maciej Konior, dotychczasowy dyrektor Zakładu Karnego w Raciborzu, ukończył studia prawnicze  na Uniwersytecie Wrocławskim. Służbę w SW pełni od maja 2009 r. Przez cały ten czas związany był z Zakładem Karnym w Raciborzu, zajmując m.in. stanowiska młodszego inspektora działu kadr, młodszego inspektora działu ochrony, zastępcy kierownika tego działu. We wrześniu 2019 r. powołany został na stanowisko zastępcy dyrektora w ZK w Raciborzu, a dyrektorem tego zakładu został 1 marca 2020 roku.     

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.