Aktualności

Zabytkowe nekropolie w regionie

12 Prymasów Polski – najważniejszych dostojników kościelnych zostało pochowanych w podziemiach Bazyliki Katedralnej w Łowiczu. To wyjątkowe miejsce odwiedzamy dziś z naszym mikrofonem. Zapraszam w imieniu Renaty Jastrzębskiej

Żyrardów to nie tylko zabytki z czerwonej cegły. Miejska nekropolia także skrywa skarby architektury. Co roku pierwszego listopada prowadzona jest kwesta na ich renowacje. W dzisiejszym materiale poznamy historię pierwszego wyremontowanego w ten sposób pomnika.

Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Rawie Mazowieckiej skrywa wiele tajemnic. Pod posadzką Kościoła znajdują się Krypty, które niedawno zostały odrestaurowane. Dagmara Skopiak powie o nich w swoim materiale.

W każdym mieście znajdują się stare, naznaczone historią zabytkowe cmentarze. Nie inaczej jest w Skierniewicach.  Gdzie znajduje się ta nekropolia? Jaka jest jej historia oraz kto dba o to żeby to miejsce przetrwało? O tym w materiale Piotra Miklaszewskiego

Cmentarz parafialny w Kutnie gromadzi w sobie świadectwa ostatnich niemal 200 lat historii regionu kutnowskiego. Groby kryją szczątki doczesne kolejnych pokoleń, tworzących historię miasta. Są wśród nich ludzie szczególnie zasłużeni dla Kutna. Na spacer alejkami Kutnowskiej Nekropoli zabierze nas Małgorzata Pietrusiak.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.