Żyrardów

Przedłużony termin na składanie wniosku o zakup węgla

Dla mieszkańców Żyrardowa termin na złożenie wniosku o zakup węgla w cenie preferencyjnej został wydłużony do 9 grudnia br. Można to zrobić w Centrum Usług Społecznych przy ul. Piaskowej 21/23. Pamiętajmy, że wniosek dotyczy tylko roku 2022, a maksymalna ilość węgla dla gospodarstwa domowego jaką można zakupić do końca tego roku wynosi 1,5 tony. Wnioski dotyczące 2023 roku będzie można składać w późniejszym terminie.

Miasto podpisało już porozumienie z firmą Energo Sp. z o.o. na sprzedaż węgla mieszkańcom Żyrardowa po preferencyjnej cenie. Zadanie to zostało zlecone profesjonalnemu podmiotowi dystrybuującemu węgiel, który posiada swój skład na terenie Gminy Puszcza Mariańska, w miejscowości Michałów 44.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem, cena węgla dla mieszkańców Żyrardowa będzie wynosić 2000 zł brutto za tonę. Proponowane sortymenty to orzech, groszek oraz miał. Cena nie obejmuje pakowania w worki lub na palety, ani transportu ze składu węglowego do miejsca zamieszkania.

Jednocześnie przypominamy, że aby dokonać zakupu węgla po cenie preferencyjnej niezbędne jest dostarczenie sprzedawcy zaświadczenia uprawniającego do takiego zakupu. Zaświadczenie to wydawane jest przez Centrum Usług Społecznych w Żyrardowie na podstawie złożonego wniosku.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.