Sochaczew

Sochaczew: Akt wandalizmu na Placu Kościuszki [VIDEO]

źródło: Miasto Sochaczew

Akt wandalizmu wyceniony na 6 tysięcy złotych. W Sochaczewie w nocy z wtorku na środę grupa młodych mężczyzn zniszczyła kwietnik, a w nim kwiaty oraz donice znajdujące się na Placu Kościuszki. Sprawców zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Sochaczewski ratusz poinformował o zgłoszeniu sprawy na policję, która poszukuje wszelkich informacji mających ustalić tożsamość sprawców.

Aktualizacja (22.07):

“Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę uszkodzenia kwietnika wraz donicami na placu Kościuszki. Straty wyniosły kilka tysięcy złotych na szkodę Urzędu Miasta Sochaczew. Przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. W środę do sochaczewskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o uszkodzeniu mienia z którego wynikało, że nieznany sprawca w nocy z 19/20 lipca przewrócił  kwietnik z wieloma donicami. Funkcjonariusze szybko ustalili, że sprawcą jest 23-letni mieszkaniec Sochaczewa. Wczoraj został zatrzymany w miejscu pracy i doprowadzony do sochaczewskiej jednostki. W Komendzie Powiatowej Policji w Sochaczewie usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Mężczyzna przyznał się do popełnionego przestępstwa.”

asp. Agnieszka Dzik – KPP Sochaczew

“Dziś (20.07 – przyp. red) około 1.00 w nocy kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały przykre zdarzenie. Najprawdopodobniej dwaj młodzi mężczyźni zniszczyli kwiaty, potłukli donice, uszkodzili metalowy kwietnik na placu Kościuszki (patrz od 16 do 22 sekundy). Jak nam powiedział dyrektor ZGK Paweł Krasucki, wartość strat oszacowano na 6 tysięcy złotych. Policja otrzymała już zawiadomienie z prośbą o ściganie sprawców. Jeśli ktoś z Państwa może pomóc w ustaleniu ich danych, proszony jest o kontakt z KPP w Sochaczewie.”

UM Sochaczew
Źródło: Miasto Sochaczew

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.