Sochaczew Żyrardów

Inwestycje na terenie powiatu sochaczewskiego i żyrardowskiego dofinansowane z “Polskiego Ładu”

fot. Oskar Tomczyk, fot. archiw.

Dzisiaj w kraju rozstrzygnięto drugi nabór do programu inwestycji strategicznych „Polski Ład”. Z funduszu dofinansowanie na inwestycje otrzymało wiele samorządów. Jakie zadania otrzymały środki rządowe na terenie Sochaczewa i powiatu sochaczewskiego? Mówi Maciej Małecki Wiceminister Aktywów Państwowych

Blisko 26 milionów złotych dofinansowania otrzymało Miasto Sochaczew z Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. To najwyższe dofinansowanie wśród samorządów z terenu powiatu sochaczewskiego. Środki te mają posłużyć na remonty dróg oraz zagospodarowania ostatniej części bulwarów, gdzie powstanie tzw. „Strefa Aktywności”.

Mówił Piotr Osiecki Burmistrz Miasta Sochaczew

21 lat temu pojawiły się pierwsze plany dotyczące rozbudowy i scalenia Zespołu Szkół imienia Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie. W chwili obecnej uczniowie szkoły w dzielnicy Chodaków uczą się w dwóch oddalonych od siebie budynkach. To jednak ma się zakończyć. Rozbudowa szkoły jest możliwa dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z programu „Polski Ład”. Te środki jako organ prowadzący otrzymał Powiat Sochaczewski.

Mówiła Hanna Bonecka Dyrektor Zespołu Szkół imienia Jarosława Iwaszkiewicza w Sochaczewie.

Dotacje z „Polskiego Ładu” otrzymały także samorządy z terenu powiatu żyrardowskiego. Dzięki środkom Miasto Żyrardów rozbuduje Szkołę Podstawową nr 3, w powiecie żyrardowskim powstanie nowoczesny obiekt sportowy, a Gmina Radziejowice będzie mogła zrealizować długo wyczekiwanie inwestycje drogowe.

Więcej o tych zadaniach wkrótce na naszym radiowym facebooku i na antenie Radia Victoria.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.