Skierniewice

Skierniewice: Na Ukrainę do tej pory wyruszyło ponad 60 palet z darami

fot. Oskar Tomczyk

Żywność długoterminowa, leki oraz przedmioty pierwszej potrzeby. To rzeczy, które w dalszym ciągu można przynosić na halę ośrodka sportu i rekreacji w Skierniewicach. W tamtym miejscu kontynuowana jest zbiórka artykułów, które trafią do ukraińskiego miasta Łubnie współpracującego ze Skierniewicami. Ile darów do tej pory wyruszyło na Ukrainę?

Mówiła Monika Szyszczyńska Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Skierniewicach

Od jutra (3.03) ograniczone zostają godziny pracy magazynu centralnego na hali nr 2. Zbiórka prowadzona będzie w godzinach 15:00 – 20:00.

Na Ukrainę wyruszyły na ten moment łącznie cztery pojazdy ciężarowe. Kolejny transport ma wyruszyć jeszcze dzisiaj. Zbiórka, która prowadzona jest od weekendu ma docelowo trafić do miasta Łubnie- partnerskiego miasta Skierniewic. Jak ma wyglądać transport towarów za granicą?

Mówił Mateusz Wójcik z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skierniewicach

Wolontariusze ze Skierniewic pomagający przy zbiórce darów dla Ukrainy proszą o wstępne segregowanie dostarczanych darów. Dotyczy to głownie żywności długoterminowej, która ze względu na swój czas przydatności trafia do określonych paczek.

Mówił Artur Wyka – Wolontariusz.

15:00 – 20:00 . To nowe godziny, w których od jutra pracował będzie skierniewicki magazyn darów dla Ukrainy. Większość darów trafiła już do Ukrainy, jednakże jak informują wolontariusze zbiórka będzie prowadzona dalej. Czego aktualnie najbardziej potrzeba?

Mówiła Monika Szyszczyńska Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Skierniewicach

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.