Aktualności

Caritas Polska pomaga ofiarom wojny w Ukrainie

www.caritas.pl

Caritas Polska pomaga ofiarom wojny w Ukrainie wspierając zarówno ludzi, którzy pozostali w zaatakowanym przez Rosję kraju jak i uchodźców docierających do Polski. W punkcie kryzysowym Caritas w Archidiecezji lubelskiej zostało przyjętych do tej pory 1960 ukraińskich uchodźców. W punkcie, który czynny jest całą dobę świadczona jest pomoc doraźna tj. paczki żywnościowe, chemia gospodarcza, środki czystości czy wsparcie dotyczące zakwaterowania. Przy granicy w Dorohusku prowadzony jest „Namiot Nadziei”  gdzie codziennie 20 wolontariuszy pomaga uchodźcom, zaraz po przekroczeniu granicy.  Caritas w Przemyślu codziennie rozdaje 30 tysięcy kanapek uchodźcom, a na stronę ukraińską codziennie przekazywanych jest po 8 palet z żywnością dla osób oczekujących na odprawę – to tylko część działań jakie zostały podjęte przez Caritas Polska wspólnie z diecezjalnymi oddziałami Caritas w całym kraju. Mówi Ksiądz Marcin Iżycki Dyrektor Caritas Polska.

Caritas Polska działania pomocowe prowadzi nie tylko na terenach przygranicznych. Już w pierwszych dniach wojny na Ukrainę przekazano wsparcie finansowe.

Caritas działa i pomaga bieżąco, ale też prowadzi działania długofalowe.

Do tej pory przez przejścia graniczne z Ukrainą dzięki Caritas Polska i diecezjalnym Caritas został zorganizowany transport prawie 4 tysięcy ton towarów.

Caritas rozpoczęło również rozmowy z Organizacją Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców. Rozmowy dotyczą możliwości pomocy, która będzie realizowana w diecezjach.

www.caritas.pl
www.caritas.pl

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.