Aktualności

Wojska rosyjskie rozpoczęły atak na Ukrainę. Wydarzenia dla Radia Victoria relacjonuje obywatelka Ukrainy przebywająca na zachodzie kraju

fot. gov.pl

Dziś rano wojska rosyjskie rozpoczęły atak na Ukrainę. Celem padły nie tylko wschodnie części jak to było dotychczas, ale także stolica państwa – Kijów i zachodnie województwa. Udało nam się porozmawiać z mieszkanką województwa Iwano -Frankowskiego, które także zostało zaatakowane. Jak wygląda sytuacja? Relacjonuje Tania

Obywatele Ukrainy, którzy mieszkają na terenie Polski są zdruzgotani agresją Rosji na ich kraj. Wyjeżdżając do Polski pozostawili w swojej ojczyźnie najbliższą rodzinę i przyjaciół. Mówi Swietłana Sabat, która od ośmiu lat mieszka na terenie powiatu rawskiego.

Na terenie powiatu rawskiego pracuje bardzo duża grupa obywateli Ukrainy – wielu z nich planuje w najbliższym czasie powrót do Ojczyzny i walkę o niepodległość swojego kraju.

Pani Tatiana mieszkająca z rodziną w okolicy Żyrardowa nie ukrywa że sytuacja jej rodaków jest bardzo trudna, wyraża także wdzięczność za wsparcie sąsiadów i przyjaciół z Polski:

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.