Żyrardów

Interwencja  Policji, nie żyje 67-letni mężczyzna

W dniu 28 stycznia w Żyrardowie doszło do interwencji Policji podczas, której zmarł 67-letni mężczyzna. Na tym etapie śledztwa służby nie udzielają wielu informacji, udało nam się zdobyć pisemną odpowiedź Policji w tej sprawie, w której czytamy:

„Prokuratura Rejonowa w Żyrardowie oraz policja wyjaśniają szczegółowo okoliczności interwencji podjętej wobec mężczyzny, który najpierw wezwał policjantów na miejsce, a następnie zaatakował ich tasakiem.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w minioną sobotę, patrol został wezwany do jednego z mieszkań w Żyrardowie. W czasie rozmowy z zgłaszającym interwencję, okazało się, iż był on poszukiwany. 67-latek zaczął być agresywny i zaczął wygrażać policjantom tasakiem. Policjanci zastosowali wobec agresywnego 67-latka środki przymusu bezpośredniego.

Po chwili mężczyzna zaczął omdlewać. Na miejsce wezwano karetkę pogotowania. W czasie oczekiwanie na jej przyjazd mężczyzna stracił przytomność. Policjanci podjęli reanimację mężczyzny do czasu przyjazdu ratowników, którzy ją kontynuowali. Niestety nie przywrócono czynności życiowych.

Na miejscu czynności wykonywał prokurator. Celem zbadania wszystkich okoliczności zdarzenia na miejscu byli również oficerowie wydziału kontroli KWP zs. w Radomiu.

Zastrzegamy, że są to wstępne ustalenia i prosimy o powstrzymanie się od spekulacji do czasu całkowitego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia przez prokuratora. Wszystkim nam zależy na szczegółowym, rzetelnym i obiektywnym wyjaśnieniu wszystkich okoliczności interwencji”.

Zespół Prasowy KWP

st.sierż. Monika Michalczyk Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji

Fot/RV

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.