Aktualności Sochaczew

Agresja Rosji na Ukrainę: Burmistrz Sochaczewa apeluje o pomoc mieszkańcom Gródka

fot. poglądowe / Oskar Tomczyk

Dziś w nocy nastąpiła agresja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Według informacji, które dochodzą do naszego kraju duża grupa obywateli Ukrainy rozpoczęła ucieczkę na zachód m.in. do Polski. W związku z tym Burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki zaapelował do mieszkańców miasta o pomoc ewentualnym uciekinierom, zwłaszcza z miasta partnerskiego.

Sochaczewianie, którzy mają możliwość nieodpłatnie zapewnić tymczasowe schronienie obywatelom Ukrainy mogą zgłaszać się do miejskiego wydziału Kultury, Turystyki i Promocji.

Gródek Podolski – to miasto na Ukrainie w obwodzie Chmielnickim, które liczy ponad 17 tysięcy mieszkańców. Samorząd miejski w Sochaczewie w obliczu konfliktu zbrojnego z Rosją zapowiedział pomoc mieszkańcom Gródka.

Mówił Piotr Osiecki Burmistrz Miasta Sochaczew.

Mer Gródka Podolskiego Neonila Andriszczuk wystosowała poniższy apel:

Drodzy gródczanie;

Stało się nieodwracalne, wróg zdecydował się na inwazję na pełną skalę. Dziś zaatakował obiekty wojskowe na całej Ukrainie, systemy obrony przeciwlotniczej, bazy lotnicze w różnych miastach. Na Ukrainie ogłoszono stan wojenny.

Wzywam wszystkich do zachowania spokoju, bo ciosy miały na celu przede wszystkim destabilizację Ukrainy, sianie paniki i niepokoju wśród ludności. Nie panikuj, słuchaj oficjalnych informacji!

Zachowajcie spokój, działajcie w porozumieniu, pracownicy zakładów użyteczności publicznej, służby zdrowia, oświaty, kultury pracują w normalnym trybie zgodnie z instrukcjami na okres stanu wojennego! Dzieci zostają w rodzinach! W miarę możliwości dostosowujemy pracę administracji do trybu zdalnego.

Każdy powinien pomyśleć o możliwości ukrycia się w najbliższym schronie, zebrać najpotrzebniejsze rzeczy, dokumenty, radio na baterie, telefony. To ostrzeżenie na wypadek dalszego zaostrzenia konfliktu.

Obecnie władze lokalne pracują pod kierownictwem obrony terytorialnej. Jeśli pojawią się inne pilne informacje, natychmiast poinformujemy ludność!

Najważniejsze – zachowaj spokój !!! Każdy kto może – niech zostanie w domu!

Nie panikuj – to nasza siła!

AKTUALIZACJA 24.02.2022 godzina 12:00

Dzisiaj w Sochaczewie odbyło się nadzwyczajne spotkanie miejskiego zespołu zarządzania kryzysowego. Spotkanie poświęcone było kwestii rosyjskiego ataku zbrojnego na Ukrainę. W spotkaniu oprócz władz miasta brali udział także kierownicy miejskich jednostek.

Mówił Daniel Wachowski Rzecznik Sochaczewskiego Ratusza

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.