Aktualności Łowicz

“Dzieci Niepodległej, artyści walczący piórem i czynem – „Niebo złote Ci otworzę…”,

Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber zaprasza na wieczór słowno-muzyczny dedykowany Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu „Dzieci Niepodległej, artyści walczący piórem i czynem – „Niebo złote Ci otworzę…”,
Wieczór będzie zwięzłą i kunsztowną opowieścią narracyjną o życiu i twórczości K.K. Baczyńskiego, jego poetyckich fascynacjach, miłości do żony Barbary i losach wojennych w wykonaniu aktorów Teatru Jaracza z Łodzi z oprawą muzyczną zapewnioną przez Filharmonię Łódzką.

Ten wyjątkowy projekt, stanowiący efekt współpracy trzech prestiżowych instytucji kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, został pokazany w czterech miastach województwa łódzkiego w ramach programu „Łódzkie pamięta”: Łodzi, Bełchatowie, Sieradzu, Piotrkowie Trybunalskim. Przed nami ostatni wieczór – w Łowiczu.
Podczas wieczoru zaprezentujemy Państwu opowieść o K.K. Baczyńskim przygotowaną przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi w reż. Matyldy Paszczenko.

Aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi przedstawią interpretację wierszy i poezję śpiewaną do utworów Baczyńskiego. Oprawę muzyczną zapewni kwartet smyczkowy Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.

Już w najbliższą sobotę, 4 grudnia spotkamy się z Państwem o godz. 17 w Pijarskich Szkołach Królowej Pokoju w Łowiczu (ul. Pijarska 2).

Organizatorami wydarzenia są: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka J. Piłsudskiego w Łodzi, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi oraz Filharmonia Łódzka.
Partnerzy wydarzenia: Muzeum Pałacu Herbsta w Łodzi, Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie, Sieradzkie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, Pijarskie Szkoły Królowej Pokoju w Łowiczu.
Bezpłatne bilety są do odebrania w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łowiczu.

W czasie wydarzenia będą obowiązywać aktualne wytyczne sanitarne.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.