Sochaczew

Sochaczewski szpital: Personel medyczny protestuje przeciwko złym warunkom pracy w placówce

fot. Oskar Tomczyk

Na złą sytuację w szpitalu narzekają pielęgniarki oraz sanitariusze w Sochaczewie. Wczoraj odbyło się spotkanie porozumienia związków zawodowych, w których zrzeszona jest część pracowników Szpitala Powiatowego w Sochaczewie. Na spotkaniu ze Starostą Powiatu Sochaczewskiego Jolantą Gontą personel medyczny przedstawił część swoich zarzutów oraz oczekiwań co do zarządzania szpitalem.

Personel medyczny sochaczewskiej lecznicy zaprotestował również przeciwko polityce władz szpitala dotyczącej organizacji pracy także na oddziałach ortopedii oraz pediatrii. Zrzeszone w związkach zawodowych pielęgniarki oraz sanitariusze jako jeden z głównych powodów organizacji spotkania podały brak chęci dialogu pomiędzy pracownikami sochaczewskiego szpitala, a dyrektorem placówki.

Mówiła Zdzisława Biernacka Pracownik oddziału wewnętrznego Szpitala Powiatowego w Sochaczewie.

Do części zarzutów dotyczących złej organizacji oraz warunków pracy w sochaczewskiej lecznicy odniosła się Jolanta Gonta Starosta Sochaczewski, która stwierdziła, że jako organ założycielski nie ma zbyt dużo narzędzi kontrolujących obecne warunki pracy w szpitalu, jednakże zapowiedziała organizację spotkania z dyrektorem Robertem Skowronkiem.

W celu wyjaśnienia sytuacji w sochaczewskim szpitalu mają zostać zorganizowane kolejne spotkania. Ten temat poruszony ma zostać także na najbliższej sesji Powiatu Sochaczewskiego.

 W związku z protestami pracowników w starostwie powiatowym w Sochaczewie prawdopodobnie zwołana zostanie nadzwyczajna sesja rady powiatu. Poruszone mają na niej zostać kwestie zarzutów dotyczących złej organizacji oraz warunków pracy. Zdaniem Roberta Gajdy Radnego powiatowego oprócz zwołania nadzwyczajnej sesji rady powiatu konieczne jest także zorganizowanie spotkania na linii dyrektor – personel.

Mówił Robert Gajda Radny Powiatu Sochaczewskiego

Więcej o sytuacji także tutaj:

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.