Łowicz

Koniec współpracy Łączy nas Łowicz z burmistrzem Łowicza

fot. facebook.com/lnlowicz

Łączy nas Łowicz zakończyło współpracę z burmistrzem Łowicza Krzysztofem Janem Kalińskim. Jak czytamy w wydanym oświadczeniu – przyczyną decyzji jest szereg niezrealizowanych inicjatyw postulowanych przez Łączy nas Łowicz.

Mówił Krystian Cipiński ze stowarzyszenia Łączy nas Łowicz.

OŚWIADCZENIE

Równo 3 lata temu, 4 listopada 2018 roku, odbyła się II tura wyborów samorządowych. W Łowiczu wygrał tego dnia nasz kandydat, Krzysztof Jan Kaliński. Radość naszego środowiska była ogromna! Miał to być gwarant realizacji naszego programu „Szczęśliwa 13”. Wierzyliśmy, że doświadczenie wybranego na 4-tą z rzędu kadencję burmistrza w połączeniu z energią, świeżością i pomysłami młodego pokolenia pozwoli nasze miasto zmieniać, oddziaływać na nie zgodnie z Waszymi oczekiwaniami. Rzeczywistość dosyć szybko zweryfikowała te marzenia…

Mamy wrażenie, że nasze inicjatywy ustępowały grzecznie miejsca innym, wychodzącym od środowisk stanowiących siłę polityczną. Nasz głos z biegiem czasu stracił na znaczeniu, a zgłaszane przez nas propozycje hurtem odeszły w niepamięć. Wymienić tu można z bardziej kosztownych:
❌ gruntowaną modernizację placu zabaw na Błoniach,
❌ rewitalizację Starego Rynku i ul. Zduńskiej,
❌ zagospodarowanie Nowego Rynku (drzewka, pergole, ławki solarne i inna drobna infrastruktura),
❌ modernizację przejścia ze Starego Rynku na parking za Ratuszem w kamienicy Stary Rynek 3,
❌ modernizację dziedzińca Ratusza,
❌ kompleksową likwidację barier architektonicznych i zwiększanie dostępności.

Wśród naszych niezrealizowanych wniosków i założeń programowych są również drobniejsze, wymagające mniejszych nakładów finansowych działania, jak:
❌ rozszerzenie oferty kulturalnej dla dzieci i rodziców,
❌ instalacja hamaków w Parku Błonie i altan wzdłuż Bzury,
❌ rozbudowa skateparku,
❌ uatrakcyjnienie miejskich placów zabaw,
❌ zwiększanie udziału zieleni w mieście,
❌ rozwiązanie problemu małej liczby miejsc w żłobku miejskim i przedszkolach,
❌ zakup przewijaków do instytucji miejskich,
❌ instalacja defibrylatorów AED w obiektach miejskich.

Pozostające bez realizacji liczne interpelacje, wnioski budżetowe – w efekcie wyraźny brak zainteresowania wykonaniem naszego programu, a także niezgodność w tak ważnych kwestiach, jak lobbowanie za „rozdmuchanymi” koncepcjami budowy obwodnic miasta, czy zaskakujące nas polityczne koligacje, od których stronimy, a o których dowiadujemy się z mediów, dziś niedługo po półmetku kadencji, wymuszają na nas podjęcie decyzji o zaprzestaniu współpracy samorządowej z obecnym Burmistrzem Miasta Łowicza.

Doceniamy to, że aktualnie wykonywane są wielkie, epokowe przedsięwzięcia, jak długo wyczekiwany wiadukt i towarzysząca mu infrastruktura drogowa, czy nowoczesna oczyszczalnia ścieków. Pokładamy także nadzieję w niedawno ogłoszonej inwestycji modernizacji mostu na ul. Mostowej oraz budowie ronda u zbiegu tejże ulicy i Starorzecza (również element naszego programu). To są konkrety! I ich uzbierało się naprawdę dużo. Niemniej jednak nie możemy przemilczeć braku chęci realizacji wyżej wspomnianych zadań, pod którymi wspólnie się podpisaliśmy, a o które tylko my zabiegamy.Życzymy Burmistrzowi Krzysztofowi Janowi Kalińskiemu jak najlepiej, jednak w dalszą drogę idziemy sami i w chwili obecnej skupiamy się na tym, na co mamy największy wpływ – naszej działalności statutowej. Ponadto informujemy, że z dniem dzisiejszym klub radnych miejskich „Łączy nas Łowicz” staje się klubem niezależnym.

Podpisano/-/ Zarząd ŁnŁ

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.