Aktualności

Obchody Dnia Papieskiego w Regionie

fot. episkopat.pl

W niedzielę 10 października w Łowiczu odbędzie się 21 Dzień Papieski. Tego dnia o godz. 12:00  w Bazylice Katedralnej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta. Później ulicami miasta odbędzie się Bieg Papieski.

Mówił Michał Zalewski naczelnik wydziału Kultury, Sportu i Turystyki miasta Łowicza.

W Kutnie Dzień Papieski obchodzony będzie pod hasłem „Nie lękajcie się”. W Kościele świętego Wawrzyńca w Kutnie uroczystości odbywać się będą 10 i 17 października.

Mówił Ksiądz dziekan Jerzy Sędrowski Proboszcz Parafii Św. Wawrzyńca w Kutnie.

W Rawie Mazowieckiej w niedzielę o godzinie 21 pod pomnikiem świętego Jana Pawła II rozpocznie się czuwanie modlitewne. W ciągu dnia po każdej Mszy Świętej będzie można spotkać się z autorką książki „Zwiastunowi gór”, która będzie dzieliła się wspomnieniami o Janie Pawle II.

21 Dzień Papieski obchodzony będzie również w parafii w Boczkach Chełmońskich. Jest to również pierwsza rocznica sprowadzenia do Boczków relikwii św. Jana Pawła II.  Mówi ksiądz Mariusz Szmajdziński proboszcz parafii.

Bezpośrednio po Mszy Świętej na placu przed kościołem odbędzie się piknik parafialno-rodzinny promujący zdrową żywność. Patronat nad piknikiem objął marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schraiber.

13 października w Parku Miejskim w Łęczycy odbędzie się 12. Edycja Biegu Papieskiego pod hasłem “Biegamy bo pamiętamy”. Celem tego wydarzenia jest zachowanie w pamięci postaci świętego Jana Pawła II, a także uczczenie 43. rocznicy rozpoczęcia jego pontyfikatu.

Mówił Mateusz Kucharski z Wydziału Promocji, Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

Z okazji przypadającego w najbliższą niedzielę Dnia Papieskiego w Kościołach naszej Diecezji po zakończonych Mszach Świętych można będzie złożyć do puszek ofiary przeznaczone na cele edukacyjne dzieci i młodzieży z niezamożnych rodzin. Fundusz ten jest nazywany “Żywym pomnikiem św. Jana Pawła II”. Zbiórka prowadzona jest  przez fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.