Łowicz

List Biskupa Łowickiego do maturzystów

Kochani Maturzyści,
Drodzy Młodzi Przyjaciele!

Ze względu na przedłużającą się pandemię koronawirusa i obowiązujące nas obostrzenia, po raz kolejny tradycyjna Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Łowickiej na Jasną Górę nie może się odbyć. Niemniej jednak nie zmienia to faktu, że zarówno mnie, jak i Waszym Rodzicom, Duszpasterzom, Katechetom, Wychowawcom i Dyrekcji, zależy na Waszym dobru duchowym i intelektualnym.

Przygotowania do matury, same egzaminy, wybór studiów oraz dalszej drogi życiowej kosztują wiele wysiłku i trudu. Ponadto niepewność związana z pandemią też mocno obciąża pamięć i serce. W tym wszystkim nie jesteście pozostawieni sami sobie.

W związku z powyższym zachęcam Księży Proboszczów i Katechetów, aby – o ile to możliwe w sobotę przed Niedzielą Palmową – lub w innym dogodnym terminie zorganizowali dla młodzieży maturalnej Mszę świętą w kościele parafialnym lub w jakimś pobliskim sanktuarium diecezjalnym, aby w czas egzaminów i dorosłe życie mogła wejść z Jezusem i Jego Matką. Na zakończenie Mszy świętej można zorganizować krótką adorację eucharystyczną i każdemu udzielić indywidualnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Możliwości jest wiele. Warto wyjść młodym naprzeciw, umocnić ich wiarę, po prostu być z nimi.

Jako Pasterz diecezji łowickiej, w sobotę 27 marca br. o godz. 13:30 w jasnogórskim sanktuarium będę sprawował Mszę świętą i zawierzał intencje młodzieży maturalnej Jezusowi i Jego Matce Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy i duchowej łączności, co będzie ułatwione dzięki transmisji w Telewizji Trwam.

Kochani Maturzyści!

Nie rezygnujcie z Jezusa w Waszym codziennym życiu, osobistej modlitwy i lektury Słowa Bożego. Zadbajcie o spowiedź sakramentalną, stan łaski uświęcającej oraz pełne uczestnictwo we Mszy świętej.

Ponadto zachęcam Was także do wdzięczności wobec Boga i ludzi po maturze. Może uda się wówczas w indywidualnym pielgrzymowaniu na Jasną Górę osobiście powiedzieć Maryi słowo dziękuję.

Polecam Was, Waszych bliskich i wszystkie Wasze młodzieńcze sprawy
Matce Bożej Królowej Polski
i z serca Wam błogosławię: w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego

+ Andrzej Franciszek Dziuba
Biskup Łowicki

Gość dnia

Materiał reporterski

REKLAMA

.